Verslas

2018.09.24 21:42

R. Karbauskis už D. Grybauskaitės siūlomų priemonių konkurencingumui didinti mato kyšančias farmacininkų ausis

Tikrasis prezidentės pateiktų priemonių konkurencingumui didinti tikslas yra sustabdyti planus dėl valstybinių vaistinių, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Šiuo metu Seime svarstomi Farmacijos įstatymo pakeitimai, kurie leistų ligoninėse ir poliklinikose esančius vaistų sandėlius pertvarkyti į valstybines vaistines. R. Karbauskis teigė, kad tai padidintų konkurenciją.

Dalia Grybauskaitė pirmadienį Seime registravo keturių įstatymų pakeitimo projektus, tarp kurių yra pasiūlymas, jog rengiami teisės aktai būtų vertinami per konkurencingumo prizmę. Rugsėjo pradžioje platintame prezidentūros pranešime žiniasklaidai teigta, kad taip bus pažaboti politikų populistiniai užmojai uždarinėti mažas vaistines ar steigti valstybinius verslus.

Būtent šis sakinys užkliuvo R. Karbauskiui.

„Visa tai logiškai ir faktiškai prieštarauja tam, ką bando prezidentė sakyti. Prezidentė sako, kad konkurencija turi būti stiprinama ir tai mažina kainas. Vaistų sektorius yra pakankamai reglamentuojamas, jis nėra visiškai laisva rinka. Atitinkamai mūsų ketinimas, kad ligoninėse ir poliklinikose galėtų atsirasti valstybinės vaistinės yra būtent tam, kad didintų konkurenciją“, – DELFI sakė jis.

LVŽS lyderis aiškino, kad parduotuvių ir vaistinių lyginti negalima, nes vienos veikia pakankamai laisvai, kai kitos – smarkiai reglamentuojamos.

„To lyginti neįmanoma, o ji pradeda lyginti tokius dalykus ir vėl man ausys kyšo farmacininkų interesų – kad kaip nors sustabdyti valstiečių ketinimą padaryti valstybines vaistines. Lygiai taip pat, kaip buvo vetuota sveikatos apsaugos reforma – dėl argumentų, kur mes aiškiai pasakėme, kieno interesais buvo padaryta ir įvardinome konkrečiais įmones, ir žinojome. Tai nebuvo paneigta“, – sakė R. Karbauskis.

Pašnekovas dar priekaištavo dėl to, kad prezidentės registruotos pataisos nebuvo derintos su vyriausybės atstovais.

„Mes jau susidūrėme su tuo kelis kartus, čia antras atvejis. Pirmą sykį buvo vienas paketas, kurį pristatinėjo, dabar antras, ir net nebando patarėjai pasišnekėti su vyriausybe, ką jie manytų. Mus stato į labai įdomią padėtį: jei atmesime tuos įstatymų projektus dėl to, kad jie pavyzdžiui, prieštarauja vyriausybės programai, arba jie reikalauja pinigų, kurių nėra numatyta biudžete, bus iškart politikuojama, kad mes nesirūpiname žmonių gerove. Mes su premjeru apie tą patį kalbėjome (galite jam paskambinti) kad turėtų jie pasišnekėti“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Jis dar pridūrė, kad pastarojo meto prezidentės pasiūlymus laiko grynu politikavimu. Pirmadienį prezidentė taip pat registravo Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo, Reklamos ir Konkurencijos įstatymų pataisas. Jomis būtų įteisintos griežtesnės baudos už žmonių apgaudinėjimą ir klaidinančią reklamą, mažiau galimybių išsisukti nuo baudų, perkeliant verslą į užsienį ar tyčia bankrutuojant.

DELFI primena, kad pastaruoju metu daug dėmesio kainoms ir konkurencingumui skyrė vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis. Tarp jo dažniausiai įvardijamų kainų suvaldymo priemonių – darbo laiko ribojimas sekmadieniais, kvietimai Lietuvoje įsikurti užsienio kapitalo prekybos tinklams.