Verslas

2018.09.24 15:15

Popiežiaus vizito dalyvių pirkiniai: lietpalčiai, sulankstomos kėdės, karšti užkandžiai ir gėrimai

ELTA2018.09.24 15:15

Besiruošdami į savaitgalį vykusius susitikimus su popiežiumi Pranciškumi gyventojai pirko vienkartinius lietpalčius, sulankstomas kėdes ir užkandžius. Populiarios buvo ir popierinės vėliavėlės bei kiti suvenyrai, Eltai sakė didžiųjų prekybos tinklų atstovai. 

Anot „Maximos” komercijos vadovės Vilmos Drulienės, artėjant popiežiaus vizitui pirkėjų susidomėjimas oficialia atributika kasdien padidėdavo 20–30 proc., o vizito metu išaugo 8 kartus. 

„Populiariausiomis oficialios atributikos detalėmis tarp mūsų pirkėjų tapo popierinės vėliavėlės. Taip pat Šventojo Tėvo atvykimui į Lietuvą įamžinti skirti smulkūs suvenyrai: žvakės, raktų pakabukai, tušinukai, skarelės”, – atsakyme Eltai sako V. Drulienė. 

Sulankstomų kėdžių pirkėjai, anot V. Drulienės, įsigijo 3 kartus daugiau nei tą patį praėjusių metų laikotarpį, o lietpalčių nupirkta taip pat nemažai. 

Prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Buivydienė atkreipė dėmesį į išaugusius termosų ir vienkartinių lietpalčių pardavimo skaičius. 

„Termopuodelių ir termosų pardavimas praėjusią savaitę, kai Lietuvoje lankėsi popiežius Pranciškus, šoktelėjo 35 proc. Ypač didelio populiarumo tarp mūsų pirkėjų sulaukė vienkartiniai lietpalčiai, kurių pardavimas išaugo daugiau nei 400 proc.”, – nurodė ji. 

Kito prekybos tinklo „Iki” komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė sakė, kad buvo priimtas sprendimas ilginti arčiausiai Santakos parko veikiančios parduotuvės darbo laiką – iš šeštadienio į sekmadienį ji dirbo visą parą. 

„Išaugusį pirkėjų aktyvumą fiksavome jau nuo ankstyvo sekmadienio ryto, 5 valandos. Dauguma žmonių prieš eidami į pagrindinį vizito renginį – Šv. Mišias Santakos parke – pirko kavą, arbatą, užpilamas sriubas, taip pat sausainius ir sumuštinius”, – Eltai atsiųstame komentare sakė B. Čaikauskaitė. 

Anot jos, buvo padidintas prekybos asortimentas, taip pat – darbuotojų skaičius. 

„Šioje parduotuvėje papildomai padidinome prekių asortimentą bei kiekius, pakoregavome prekių tiekimo į parduotuvę grafikus bei, žinoma, tiek nakties metu, tiek sekmadienio dieną papildomai dirbo daugiau darbuotojų”, – nurodė B. Čaikauskaitė. 

Tuo metu termosai ir lietpalčiai praėjusį savaitgalį, pasak B. Čaikauskaitės, nebuvo itin populiarūs, nes popiežiaus vizito metu Kaune buvo geras oras. 

„Norfos mažmenos” atstovas spaudai Darius Ryliškis Eltai sakė, kad keliais tūkstančiais išaugo vienkartinių neperšlampamų apsiaustų pardavimai, tačiau kitokių tendencijų pastebėta nebuvo. 

ELTA primena, kad rugsėjo 22 dieną popiežius Pranciškus pradėjo savo vizitą po Baltijos šalis. Lietuvoje jis lankėsi visą savaitgalį, o pirmadienį išvyko į Latviją. Antradienį pontifikas lankysis Estijoje. 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.