Verslas

2018.09.22 16:42

Vokietijos finansų ministras: Turkija nesiekia ekonominės paramos iš Berlyno

ELTA2018.09.22 16:42

Turkija nesiekė ekonominės paramos iš Vokietijos per derybas Berlyne penktadienį, o Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas neprašys paramos, kai kitą savaitę susitiks su Vokietijos kanclere Angela Merkel, sakė Vokietijos finansų ministras Olafas Scholzas, kurį cituoja „Reuters“.

„Turkija nesiekia ekonominės paramos nei per mūsų diskusijas, nei per susitikimus su prezidentu ir kanclere“, – akcentavo O. Scholzas po susitikimo su Turkijos finansų ministru Beratu Albayraku. 

Vokietijos ekonomikos ministras Peteris Altmaieris pažymėjo, kad Turkija pastaraisiais metais galėjo džiaugtis solidžiu ūkio augimu ir tai nuteikia optimistiškai, kad ši šalis nugalės problemas ir iššūkius.

Turkija ketvirtadienį gerokai apkarpė ekonomikos augimo prognozes šiems ir kitiems metams. Tačiau investuotojai norėjo platesnio pobūdžio ekonominės situacijos vertinimo ir detalesnio pagalbos bankams planų pristatymo.

Turkijos lira nuo šių metų pradžios prarado 40 proc. savo vertės. Su tuo susijęs ir diplomatinis konfliktas su Jungtinėmis Valstijomis.