Verslas

2018.09.20 19:53

Rusijos naftos gavyba šoktelėjo iki naujo posovietinio rekordo

ELTA2018.09.20 19:53

Rusijos naftos gavyba šoktelėjo iki naujo posovietinio rekordo, šaliai rengiantis deryboms su Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC) dėl tolesnio bendradarbiavimo, teigia vyriausybės pareigūnas, kurio poziciją pristato „Bloomberg“. 

Šalies naftos gavyba šiuo metu svyruoja nuo 1,54 iki 1,55 mln. tonų per parą, o prie to labiausiai prisideda valstybės valdoma milžinė „Rosneft PJSC“, teigia pareigūnas, kuris nenori būti įvardytas, nes ši informacija kol kas nėra vieša. Tai atitinka nuo 11,29 mln. iki 11,36 mln. barelių per parą ir viršija ankstesnį 11,25 mln. rekordą. Jis buvo pasiektas 2016 metų spalį prieš Rusijai susitariant su OPEC apkarpyti „juodojo aukso“ gavybą.

Rusijos naftos gavyba išaugo prieš susitikimą Alžyre su kitais grupės, žinomos kaip OPEC+, nariais. Naftos gamintojai birželį susitarė grįžti prie didesnės gavybos, kad pavyktų kompensuoti sumažėjusią pasiūlą iš Venesuelos ir Irano. Taip pat bandoma atsakyti į JAV prezidento Donaldo Trumpo raginimus sumažinti spaudimą kainoms. Šį savaitgalį ministrai taip pat aptars pasiūlos ir paklausos prognozes ketvirtajam ketvirčiui ir galimo bendradarbiavimo perspektyvas kitiems metams.

Nors Rusija galėtų padidinti naftos gavybą maždaug 300 tūkst. barelių per parą virš 2016 metų spalio rekordo per metus, vis dar nėra sprendimo, kaip bus išnaudojami šie pajėgumai. Padidėjimas priklausys nuo derybų su partneriais, praėjusią savaitę pažymėjo Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas. 

Rusijos energetikos ministerija ir „Rosneft“ nuo komentarų susilaikė.

Rugpjūtį Rusija išgavo maždaug 11,21 mln. barelių per parą naftos, o „Rosneft“ dalis sudarė daugiau negu 40 proc. šalies naftos pasiūlos. Aukščiausias šalies sovietmečiu pasiektas lygis buvo 11,416 mln. barelių per parą 1987 metais. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt