Verslas

2018.09.20 23:44

Pigesni vaistai: vyriausybė siūlo valstybines vaistines, vaistininkai – didesnį reguliavimą

Tiek vyriausybės priemonių plane, tiek Seime pateikti siūlymai dėl valstybinių vaistinių steigimo. Valstybinių vaistinių esmė – kad gydymo įstaigoje būtų galima įsigyti vaistų ne iš privačių vaistinių. Vyriausybė tikina, kad tai leistų atpiginti vaistus perpus ar net daugiau. Tačiau Vaistinių asociacija siūlo kitą idėją, kaip atpiginti vaistus.

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas teigia, kad valstybinėse vaistinė vaistai pacientams kainuotų gerokai pigiau, nes juos vaistinės perka didesniais kiekiais. „Daugeliu atveju pacientas [valstybinėje vaistinėje] tą patį vaistą gali įsigyti žymiai pigiau, t. y. jo gydymas kainuoja mažiau (...) – tai gali būti 50 proc. Ir daugiau“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sakė ministro pirmininko patarėjas.

Ūkio ministerija kritikuoja valstybinių vaistinių idėją, argumentuodama tuo, kad vaistinių Lietuvos teritorijoje ir taip jau veikia daug, be to, projektas nebūtų įgyvendintas be EK leidimo.

Vaistinių asociacijos vadovė Dangutė Mikutienė pasveikino pačią idėją, kad sveikatos įstaigoje bus galima įsigyti vaistų, bet teigė, kad neverta kurti naujų vaistinių. Esą verčiau, kad valstybė stipriau reguliuotų vaistų kainas – kad privačios vaistinės parduotų vaistus vienodomis kainomis.

Išsamiau – pokalbyje.