Verslas

2018.09.19 11:25

Pradėjo „Rail Baltic“ projekto auditą

LRT.lt2018.09.19 11:25

Lietuvos aukščiausioji audito institucija, Latvijos valstybinė audito institucija ir Estijos nacionalinė audito institucija atliks bendrą auditą „Projekto „Rail Baltic/Rail Baltica“ vidaus kontrolės sistemos ir viešųjų pirkimų valdymas“, kurio  tikslas – įvertinti projekto „Rail Baltic/Rail Baltica“ vidaus kontrolės sistemos ir viešųjų pirkimų valdymą, rašoma pranešime spaudai. Audito metu bus vertinama, ar projekto pirkimų ir sutarčių sudarymo modeliai yra pakankamai efektyvūs, kad būtų užtikrintas rezultatyvus ir ekonomiškas projekto įgyvendinimas

Auditas apims laikotarpį nuo 2014 m. iki 2018 m. imtinai, audito ataskaitą planuojama skelbti 2019 m. gruodžio mėn. Audito subjektai bendrame audite yra bendra įmonė „RB Rail AS“, atitinkamos nacionalinės ministerijos ir kitos su projektu susijusios Estijos, Latvijos ir Lietuvos įstaigos.

Šis bendras auditas kilo iš Baltijos šalių AAI bendradarbiavimo dėl projekto „Rail Baltic/Baltica“, kuris prasidėjo 2016 m. Estijos, Latvijos ir Lietuvos AAI vadovams pasirašius susitarimo memorandumą dėl pasirengimo projektui „Rail Baltic/Rail  Baltica“ ir jo įgyvendinimo stebėsenos. Pagal šį memorandumą Baltijos šalių AAI stebėjo projekto įgyvendinimą ir rizikas, keitėsi informacija ir vertino galimybes bei būtinybę atlikti bendrą projekto auditą.

Susitarimą dėl bendro audito atlikimo Lietuvos,  Latvijos  ir Estijos aukščiausiųjų audito institucijų (AAI) vadovai  pasirašė 2018 m. rugsėjį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.