Verslas

2018.09.19 06:52

Mokytojai susijaudinę: nežino, koks bus atlyginimas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.19 06:52

Pedagogai pradėjo konsultacijas dėl etatinio apmokėjimo. Nors reforma jau turėjo pradėti veikti, direktoriai iki šiol nežino, kaip skirstyti darbo valandas. Mokytojai jau gauna avansus, bet neįsivaizduoja, kokia bus alga. Jie sako, kad pagal įvairias skaičiuokles pinigų tik mažės, nes laikas, reikalingas pasirengti pamokoms ar parengti mokinius konkursams, nuvertinamas ir atlyginamas nepakankamai. Švietimo ir mokslo ministerija kartoja, kad tokie skaičiavimai neteisingi – algos tikrai augs.

„Preliminarūs paskaičiavimai rodo, kad tokio didėjimo, kaip buvo žadėta, tikrai nebus“, – sako Lentvario „Versmės“ gimnazijos buhalterė Ala Panasevič.

Tik mažiausių mokyklų, kur klasėje vos keli mokiniai, atstovai sako, kad po reformos išlošia.

Nors mokslo metai jau prasidėjo, kai kurie mokytojai dar dirba be atnaujintų sutarčių. Jos turi būti sudarytos iki pirmo atlyginimo spalį. Mokytojai pagal senąją tvarką jau gauna avansus, bet kokios spalį sulauks algos, sunkiai įsivaizduoja.

Įvedus etatinį apmokėjimą atlyginimai skaičiuojami ne tik už pamokų krūvį, bet už visas darbo valandas – pasirengimą pamokoms, popamokines veiklas. Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai sako, jei mokytojai skaičiuoja, kad algos mažės, vadinasi, blogai skaičiuoja.

„Tikrai neturėtų būti taip, kad pinigų mažėja. Gal (kalti – LRT.lt) skaičiavimo dalykai, gal netinkamai krūvį išdėliojo ir dėl to kyla neaiškumo, matome, kad 93 proc. mokyklų žino biudžetą“, – tvirtina Švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

Ministerija teigia, kad vidutiniškai pedagogų algos augs dešimtadaliu, tiek pat kils ir 2019 metais. Jei pažadai įgyvendinti nebus, nepatenkinti mokytojai neatmeta ir streiko galimybės.

Plačiau apie tai – Aistės Valiauskaitės ir Irmos Janauskaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.