Verslas

2012.07.13 16:49

Uogautojai kenčia karštį ir vabzdžių atakas

Zina Paškevičienė, LRT Televizijos laida „Šiandien“2012.07.13 16:49

Ypač gausiai užderėjus miške mėlynėms, Labanoro gyventojai kasdien traukia į mišką uogauti. Norėdami užsidirbti uogautojai sako kenčiantys ir karštį, ir vabzdžių atakas.

Ypač gausiai užderėjus miške mėlynėms, Labanoro gyventojai kasdien traukia į mišką uogauti. Norėdami užsidirbti uogautojai sako kenčiantys ir karštį, ir vabzdžių atakas.

Pilnais krepšiais grįžta ir moterys, ir vyrai. Anksti ryte išskubėję per šešias, septynias valandas kai kurie priuogauja apie dvidešimt kilogramų mėlynių.

Tačiau uogavimą jie vadina pragarišku darbu – karšta ir labai sunku atsiginti  vabzdžių.

Žmonės sako, jei nori per sezoną užsidirbti keletą tūkstantėlių litų, turi į mišką eiti kasdien ir per dieną priuogauti vidutiniškai apie dešimt kilogramų mėlynių.

„Nežinau, ar jau rytoj eisiu, nes jau šiandien labai sunkiai atėjau, jau penkias dienas išuogavau, jau per daug“, – sako uogautoja Vilė Gobienė.

Grybų ir uogų supirktuvė Labanore – viena.  Mėlynių šiemet ypač gausu, todėl kainos šiek tiek mažesnės nei pernai – už uogų kilogramą – 7 litai, už voveraičių – 8 litai. Supirkėja sako per tris savaites jau supirkusi per šimtą kilogramų mėlynių.

„Kurios labai greit renka, tos ir daug atneša – 14 kg, 12 kg, kiti – 10 kg. Tos, kurios senesnės, ir 6 kg ir 5 kg atneša, renka gi abiem rankom, pasideda krepšį ir abiem rankom renka. Dabar uogų nereikia išvalyti, su lapais perka.  7 litai už kilogramą – tai žmogui didžiausia parama“, – tvirtina uogų ir grybų supirkėja Stasė Gobienė.

Labanore uogauja ir grybauja ne tik vietiniai. Apsigyvenę palapinėse prie ežerų atvykėliai taip pat neišlenda iš Labanoro girios. 

Apie 7 litus už uogas moka ir Dzūkijos miškų supirkėjai. Čia pigesnių uogų pirkti atvyks ir Lenkijos gyventojai.

Mėlynių sezonas dar tik įpusėjo. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt