Verslas

2018.09.17 19:44

Profsąjungos: minimalią mėnesinę algą jau galima kelti iki 465 eurų

LRT.lt 2018.09.17 19:44

Rugsėjo 18 d. Lietuvos trišalėje taryboje turės būti priimtas sprendimas, kokio dydžio minimalią mėnesinę algą (MMA) taryba rekomenduoja vyriausybei nustatyti nuo 2019 metų. sakoma pranešime spaudai.

Profesinių sąjungų pozicija nesikeičia, jos laikosi formulės ir siekia, jog nuo kitų metų pradžios MMA kiltų 50 eurų ir būtų 450Eur, sakoma Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pranešime spaudai.

Iki šiol nėra pavykę susitarti dėl MMA dydžio, nors ir buvo apsispręsta dėl jo nustatymo formulės, kuri numato, jog MMA neturėtų būti mažesnė nei 45 ir neviršyti 50 proc. nuo vidutinio šalies atlyginimo (VDU).

„Mus vėl kaltins, jog esam užsispyrę ir žlugdom dialogą, tačiau mūsų pozicija yra argumentuota ir remiasi ankstesniu susitarimu. Maža to, VDU ir toliau sparčiai auga, todėl pagal turimus duomenis MMA 2019 m. jau galėtų būti 465 eurai“, – teigia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė, šiuo metu pirmininkaujanti Trišalei tarybai, Inga Ruginienė.

Ji teigia, kad iki šiol vyriausybė nepateikė jokių rimtų argumentų, kurie įrodytų, kad siūlomas minimalios algos dydis turės neigiamą poveikį šalies ekonomikai.

Pasak jos, jeigu ir šiame Trišalės tarybos posėdyje nesigirdės tvirtų argumentų, o tik diskusijos, kokius dėmenis turime dėti ar nedėti į formulę, bus fiksuotos skirtingos pozicijos ir atsakomybę už sprendimo priėmimą teks prisiimti vyriausybei.

Kaip gerą pavyzdį profesinės sąjungos įvardina Estiją: ten profesinėms sąjungoms ir darbdaviams pavyko susitarti, jog MMA nuo kitų metų augs 40 eurų – iki 540 eurų.