Verslas

2018.09.17 15:00

TVF: „Brexit“ be sutarties lemtų dideles išlaidas

BNS2018.09.17 15:00

Jungtinės Karalystės ekonomika patirtų „dideles išlaidas“, jei šalis kitų metų kovą Europos Sąjungą (ES) paliktų be vadinamosios skyrybų sutarties, pirmadienį perspėjo Tarptautinis valiutos fondas (TVF).

Briuselis ir Londonas nesugebėjo išspręsti „esminių“ aspektų „Brexit“ derybose bei susitarti dėl Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) sąlygų, metinėje ataskaitoje apie Jungtinės Karalystės ekonomiką rašo TVF.

„Esminiai klausimai – tokie kaip ateities ekonominiai santykiai tarp dviejų šalių bei artimai susijęs klausimas dėl sienos su Airija – lieka neatsakyti“, – ataskaitoje teigė institucija.

„Šių klausimų sprendimas yra itin svarbus norint išvengti „Brexit be sutarties“ PPO sąlygų klausimu, kas lemtų dideles išlaidas JK ekonomikoms – bei kiek mažesnes išlaidas ES ekonomikoms – ypač jei tai įvyktų netvarkingai“, – priduria TVF.

Fondo ataskaita yra kontrastinga britų premjerės Theresos May vertinimui, kuri praėjusią savaitę pareiškė, kad „Brexit“ be skyrybų sutarties Britanijai „nebūtų tragedija“.

Tuo pat metu Th. May toliau tiki, kad pasiekti priimtiną sutartį su Briuseliu tebėra įmanoma.

TVF pirmadienį taip pat paskelbė naujas ekonomines prognozes – kaip ir ankstesnėje ataskaitoje, prognozuojama, kad Jungtinės Karalystės ekonomika kitąmet paaugs 1,5 procento.

Tačiau atliekant šiuos skaičiavimus daroma prielaida, kad Jungtinė Karalystė iki metų pabaigos su ES susitars dėl skyrybų sutarties ir pereinamojo laikotarpio sąlygų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt