Naujienų srautas

Verslas2018.09.17 10:18

Žadama į Kiniją eksportuoti lietuvišką jautieną ir grūdų produktus

LRT.lt 2018.09.17 10:18

Kinija pasirengusi importuoti daugiau lietuviškos jautienos ir iš grūdinių kultūrų gaminamų produktų, po susitikimo su Kinijos Liaudies Respublikos prekybos ministru Zhongu Shanu teigia Pekine viešintis ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

„Lietuvos maisto produktų gamintojai žvalgosi į Kinijos rinką, tačiau kol kas eksportuoja tik šalies pieno produktų gamintojai. Susitikime su Kinijos prekybos ministru Zhongu Shanu sutarta stiprinti dvišalę prekybą, o Kinija savo ruožtu pasirengusi importuoti daugiau lietuviškos kilmės maisto produktų, įskaitant jautieną ir iš grūdinių kultūrų pagamintus gaminius“, – teigia ūkio ministras V. Sinkevičius.

Pasak V. Sinkevičiaus, į didelę Kinijos rinką siekia eksportuoti daugybė pasaulio įmonių, todėl konkurencija reikalauja ir verslo investicijų į rinkodarą, laiko rinkos poreikiams suvokti. Visgi užėmus net ir labai nedidelę dalį rinkos, galima ženkliai padidinti pardavimo mastą. Be to, ilgainiui Kinijos rinkos svarba tik augs, teigiama ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Norėdama paskatinti šalies verslą ieškoti alternatyvių rinkų Ūkio ministerija ir „Invega“ teikia eksporto kredito garantijas už lietuviškos kilmės prekių eksportą į šalis, kur yra didelė neatsiskaitymo rizika, ir leidžia Lietuvos eksportuotojams parduoti prekes su galimybe atidėti mokėjimą, padengiant iki 90 procentų dėl pirkėjo nemokumo patirtų nuostolių. Ši priemonė taikoma ir eksportuojantiems į Kinijos rinką, todėl verslo rizika minimizuojama“, – sako ūkio ministras.

2017 metais, palyginti su 2016 m., Lietuvos eksportas į Kiniją išaugo 46 proc. ir siekė 180 mln. eurų. Lietuva daugiausia eksportavo baldų ir jų dalių, medienos, lazerių ir kitų optinių aparatų, variklių ir turbinų, durpių, santechnikos įrenginių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi