Verslas

2018.09.14 15:24

EBPO vadovas: ekonomistai turėjo numatyti „Lehman Brothers“ žlugimą

ELTA 2018.09.14 15:24

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vadovas penktadienį pažymėjo besigailintis, kad turtingų šalių klubui nepavyko nuspėti krizės, kurią sukėlė „Lehman Brothers“ žlugimas prieš dešimtmetį.

Pasak EBPO vadovo, ekonominės prognozės turėjo geriau atspindėti realybę.

„Pirmųjų mano kadencijos metų pabaigoje, 2007-ųjų birželį, EBPO ekonominiame pranešime buvo teigiama, kad „dabartinė ekonominė situacija daugelyje sričių yra geresnė negu anksčiau“, – priminė Angelis Gurria.

150-ties metų investicinis bankas „Lehman Brothers“ žlugo 2008 metų rugsėjį ir sukėlė didžiausią pasaulinę ekonominę krizę nuo 1930 metų.

Pasak A. Gurrios, krizė aiškiai parodė, kad „ekonominis mąstymas ir modeliai, kuriais jis buvo grindžiamas, neatspindėjo nei ekonominės realybės, nei žmonių gyvenimo“.

„Dėl šių priežasčių mes nenuspėjome krizės priartėjimo. Mes suklydome ir turime tai pripažinti“, – kalbėjo jis.

„Mes neturėtume užsimerkti prieš žmones ir jų nuotaikas. Reikia įsiklausyti į tai, ką žmonės nori pasakyti“, – tikino A. Gurria, kalbėdamas EBPO būstinėje Paryžiuje.

EBPO įkurta 1961 metais, kad paskatintų pasaulinę prekybą. Dabar organizacija turi 36 šalis nares. Dauguma iš jų yra turtingos ekonomikos.