Verslas

2018.09.11 11:35

V. Putinas: svarstoma, kaip pajungti partnerius iš Japonijos prie SGD projektų

Antradienį Vladivostoke prasidėjo Rytų šalių ekonomikos forumas. Ta proga vyks dar vienas Kinijos prezidento Xi Jinpingo susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Kaip parodė vakarykštės Rusijos lyderio derybos su Japonijos premjeru Shinzo Abe, Rusija labai suinteresuota uždirbti iš savo Tolimųjų Rytų resursų, bet jai kaip visad trūksta pinigų, technologijų ir žmonių.

Rusija siekia japonų technologijomis suskystintų gamtinių dujų srityje ir skuba norėdama neatsilikti nuo Jungtinių Valstijų smarkiai plečiančių šią perspektyvią pasaulio energetikos šaką.   

„Dalyvaujant Japonų kompanijoms pagal Jamalo suskystintų dujų projektą liepą buvo paleista antroji gamyklos linija, vyksta trečiosios 16,5 mln. tonų pajėgumo linijos statyba. Svarstoma, kaip pajungti partnerius iš Japonijos prie suskystintų dujų projektų „Sakhalin-2“, „Arctic LNG 2“ bei Baltijos jūroje“, – sako V. Putinas.  

Tokiems projektams milžiniškose Rusijos Tolimųjų Rytų regionuose reikia ne tik technologijų, bet ir kelių, geležinkelių, vamzdynų ir darbininkų. Rusai pripažįsta kad to nepajėgs padaryti, todėl pastaruoju metu jie bando glaudžiau bendradarbiauti su sparčiai augančia antra pasaulio ekonomika Kinija.

„Kadangi Tolimieji Rytai taip retai apgyvendinti, ten, be abejo, trūksta žmogiškųjų resursų, nes Tolimųjų Rytų teritorija tokia didelė ir ten trūksta reikiamos infrastuktūros, kad tuos resursus įtrauktų į ūkinę veiklą“, –  mano politologas Vladimiras Kilimanovas.

V. Putino ir Xi Jinpingo susitikimas jau bus trečias šiais metais. Šalių suartėjimą rodo net ir kinų kariškių pakvietimas į milžiniško mąsto rusų pratybas „Vostok“. Savo ruožtu, Amerikos sankcijų spaudžiamai Maskvai labiau rūpi tiesioginis ekonominis bendradarbiavimas su Kinija, bet atrodo, kad dabartinėje padėtyje būtent Pekinas diktuos Maskvai savo sąlygas.