Naujienų srautas

Verslas2018.09.11 08:47

Seimas grįžta prie partijų finansavimo pertvarkos projekto

Į plenarinį posėdį grįžta projektas, kuris užtikrintų, kad nuo socialdemokratų atskilusi Socialdemokratų darbo partija gautų valstybės dotaciją. Nepriklausomi ekspertai pateikė išvadą, kad įstatymo pataisos iš esmės su išimtimis neprieštarauja politinių partijų finansavimo modeliui bei užsienio šalių praktikai.

Šiuo metu galiojanti tvarka numato, kad valstybės dotacijos skiriamos partijoms, kurios yra gavusios ne mažiau kaip 3 proc. balsų per pastaruosius Seimo, savivaldybių tarybų bei Europos Parlamento rinkimus.

Todėl socialdemokratų darbo partija, kaip nedalyvavusi rinkimuose, iš viso negauna dotacijos. Nauja tvarka Gedimino Kirkilo vadovaujamai partijai atneštų beveiki 300 tūkst. eurų.

Siūloma, kad biudžeto parama partijoms būtų teikiama ne pagal per rinkimus gautų balsų, bet mandatų skaičių.

Be to eliminuojami europarlamentarų mandatai. Didesnė parama būtų skiriama tautinėms mažumoms atstovaujančioms partijoms.

Partijų finansavimo tvarką keičiantis įstatymo projektas buvo pradėtas svarstyti dar pavasario sesijoje. Tada opozicinės frakcijos paprašė ekspertų išvados, ją gavus jis svarstomas toliau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi