Naujienų srautas

Verslas2018.09.10 23:21

Ar piligrimai lankys Lietuvą ir po popiežiaus vizito?

2018.09.10 23:21

Vilniaus ir Kauno centruose įsikūrę viešbučiai ir kitos apgyvendinimo įstaigos džiūgauja turistų gausa per popiežiaus vizitą. Turizmo ekspertai pabrėžia, kad išsaugoti didesnį turistų skaičių padėtų labiau išvystytas religinis turizmas, kuris piligrimus skatintų apsilankyti Lietuvoje ir po popiežiaus vizito.

Artėjant popiežiaus vizitui, vietų apsistoti Vilniuje dar yra, tačiau tik toliau nuo miesto centro. Senamiestis ir sostinės centras jau esą perpildyti. Vieno viešbučių tinklo Vilniuje vadovas sako, kad jo viešbutyje Naujamiestyje likusios kelios vietos, čia kaina vienam žmogui yra maždaug apie 50 eurų, o viešbutis senamiestyje – pilnas, nors kainos iki 20 proc. didesnės nei paprastai.

„Mūsų tinklui priklauso „Artis Centrum hotel“ viešbutis, šalia prezidentūros yra „Rotonda“, tai kiek žinau, jie yra pilni. Jie yra pačiame centre, tai labai įtakoja – delegacijos, žurnalistai užsisakę, kiek žinau, kas apšviečia tą renginį“, – pasakojo viešbučių tinklo vadovas Mindaugas Verkevičius.

„Artis“ viešbutis pasirinktas kaip spaudos centro vieta, čia gyvens popiežių iš Romos lydintys žurnalistai. Į Lietuvą nušviesti šio vizito panoro atvykti apie 170 žiniasklaidos atstovų iš įvairių šalių.

Netoli Vilniaus autobusų stoties įsikūrusio viešbučio atstovai pastebi, kad pontifiko lankymosi Lietuvoje dienomis užsiregistravę daug piligrimų iš Lenkijos.

Kaune popiežiaus viešnagės dieną kol kas užimta daugiau nei pusė nakvynės vietų. Kauno savivaldybė piligrimams taip pat parūpino nemokamą nakvynę 12 mokyklų, jos gali priimti apie 1,5 tūkst. žmonių, jau užsiregistravo daugiau nei tūkstantis.

Viešbučių asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė sako, kad Vilniuje vilčių rasti nakvynės vietų piligrimams dar yra, tiesa, mažesniuose viešbučiuose, atokiau nuo centro.

Turizmo departamentas atkreipia dėmesį, kad turistų srautus Lietuvoje galima išlaikyti ir po popiežiaus vizito. Tam padėtų religinis turizmas. Norint pritraukti tokių turistų, reikia labiau išreklamuoti išskirtines religines vietas ir maršrutus.

Dabar agentūra „Go Vilnius“ parengusi piligrimams skirtą maršrutą Vilniuje. Pagrindiniai objektai – Dievo Gailestingumo paveikslas, Aušros vartų koplyčia, Trijų Kryžių kalnas. „Go Vilnius“ duomenimis, per metus Vilniuje apsilanko apie 30 tūkst. piligrimų.

„Jeigu šiuos skaičius palyginti pavyzdžiui su Lenkijoje apsilankančiais turistais, kurie lanko Gailestingumo paveikslo kopiją, tai ten skaičiai yra apie 2 mln. per metus. Mes turime originalą, ir pas mus apsilanko 30 tūkst. piligrimų. Tai tikrai potencialas yra didžiulis“, – sakė „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Iš viso Lietuva kasmet sulaukia daugiau nei 1,5 mln. užsieniečių turistų.

Plačiau apie tai – Urtės Korsakovaitės ir Miglės Gaižiūtės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi