Verslas

2013.07.31 19:01

„Ryanair“ drastiškai padidino mokestį už bagažą

DELFI.lt 2013.07.31 19:01

Vasaros laikotarpiui Airijos pigių skrydžių oro linijų bendrovė „Ryanair“ padidino mokestį už registruojamą bagažą nuo 30 eurų (104 Lt) iki 50 eurų (173 Lt).

Vasaros laikotarpiui Airijos pigių skrydžių oro linijų bendrovė „Ryanair“ padidino mokestį už registruojamą bagažą nuo 30 eurų (104 Lt) iki 50 eurų (173 Lt).

Spaudos konferencijoje Londone bendrovės generalinis direktorius Michaelas O‘Leary‘is pareiškė, jog ketinama tol didinti registruojamo bagažo mokesčius, kol niekas nebenorės imti registruojamo bagažo, informuoja news.sky.com.

Jis patvirtino, kad „Ryanair“ iki vasaros pabaigos 20 eurų (70 Lt) padidino mokestį už registruojamą bagažą, nes būtent vasarą žmonės ima daugiau daiktų.

Jis pabrėžė, kad registruojančių bagažą bendrovės keleivių sumažėjo nuo 80 iki 19 proc., o taip sutaupoma daugybė pinigų.

Paklaustas, ar „Ryanair“ ketina įvesti mokestį už rankinį bagažą, M. O‘Leary‘is atsakė: „Manau, tikėtina, kad ateityje bendrovės taip padarys. <...> Tačiau nemanau, kad mes taip padarysime.“

Šią savaitę „Ryanair“ paskelbė, kad nurodys pilotams skraidyti lėčiau ir pailgins skrydžių trukmę vidutiniškai dviem minutėmis, o bendrovė taip sutapys per metus apie 70 mln. svarų (279,5 mln. Lt). Paklaustas, ar lėktuvuose bus sumažintas oro kondicionavimas, generalinis direktorius atsakė: „Ne. Net aš to nepadaryčiau.“

Prieš porą dienų „Ryanair“ paskelbė, kad nepaisant didėjančio keleivių skaičiaus, bendrovės pelnas pirmą šių metų ketvirtį sumažėjo 21 proc. „Ryanair“ mano, jog to priežastis – Velykų laikas bei prancūzų oro eismo kontrolierių streikas birželį.

„Ryanair“ išlaidos degalams padidėjo 6 proc.

Aviabendrovė pranešė, kad nuo spalio pabaigos didina skrydžių iš Dublino į Stanstedą (Londonas), Mančesterį, Birmingamą bei iš Edinburgo į Bristolį. Tai reakcija į skrydžius padidinusios oro linijų bendrovės „Aer Lingus“ veiksmus.

Konkurencijos tarnyba ne kartą užkirto kelią „Ryanair“ bandymams nukonkuruoti Airijos nacionalinį oro vežėją. M. O‘Leary‘is pavadino Konkurencijos tarnybos tyrimą politiniu farsu, neturinčiu įrodymų ir patikimumo.