Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:36

Prognozė: vilniečiai 2020 metais uždirbs bent 4 tūkst. litų

LRT.lt 2015.02.12 21:36

  Pagal „Ernst & Young Baltic“ prognozes, įgyvendinus siūlomas priemones, iki 2020 m. darbo užmokestis Vilniaus mieste gali siekti nuo 3 594 iki 4 928 litų.  

Pagal „Ernst & Young Baltic“ prognozes, įgyvendinus siūlomas priemones, iki 2020 m. darbo užmokestis Vilniaus mieste gali siekti nuo 3 594 iki 4 928 litų.

Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu bendrovės „Ernst & Young Baltic“ ekspertai atliko bendrųjų ekonomikos vystymosi tendencijų tyrimą, įvertino darbo užmokesčio didinimo galimybių scenarijų. 

 „2002 metais patvirtintame Vilniaus miesto strateginiame plane buvo numatyta, kad 2020 metais vidutinis vilniečio atlyginimas sieks 6 400 litų. Tačiau, atsižvelgiant į ekspertų skaičiavimus, labiau tikėtina, kad dėl ekonominės krizės įtakos atlyginimas gali siekti apie 5 000 litų. Ekspertai numatė du scenarijus – bazinį, kai vidutinis bruto darbo užmokestis Vilniuje sieks 3 594 litus, ir optimistinį – 4 928 litus“, – pristatydamas atliktą studiją kalbėjo Vilniaus meras  Artūras Zuokas.

Pasak „Ernst & Young“ partnerio Lino Dičpetrio, norint pasiekti tokį vidutinį atlyginimą, reikia skatinti smulkaus ir vidutinio verslo vystymąsi Vilniaus mieste, pritraukti stambias bendroves ir tarptautines institucijas, kurios vystytų savo veiklą Vilniuje,  didinti savivaldybės ir jai pavaldžių institucijų veiklos efektyvumą, efektyviai naudoti atsinaujinančius energetinius išteklius, didinti minimalų atlyginimą, skatinti IT paslaugų eksportą, medicininį, kultūrinį bei konferencinį turizmą. 

Anot Vilniaus mero Artūro Zuoko, jau dabar Vilniaus miesto savivaldybė aktyviai skatina gyventojus deklaruoti gyvenamąją vietą Vilniuje, kad padidintų GPM surinkimą. Šiuo metu Gedimino pr. 24-40 esančiame bute gyvenamąją vietą deklaravo daugiau kaip 1345 gyventojai, dar 2389 gyventojai įtraukti į Vilniaus miesto savivaldybės gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą. Iš viso naujai deklaravusių gyventojų yra 3 734.

Taip pat Vilniaus miesto savivaldybė, vykdydama viešuosius pirkimus, pirmoji Lietuvoje sutartyse įpareigojo tiekėjus darbuotojams mokėti vidutinį darbo užmokestį, ne mažesnį nei 90 proc. Vilniaus mieste, remiantis Statistikos departamento pateikiamais duomenimis pagal ekonominės veiklos sritį. Šiuo metu jau sudarytos 168 tokios sutartys su įmonėmis, kurių vertė apie 200 milijonų litų.

Šiuo metu vidutinis darbo užmokestis Vilniaus mieste yra maždaug 2,5 tūkst. litų neatskaičius mokesčių. 2011 metais pirmąjį ketvirtį vidutinis mėnesinis vilniečių darbo užmokestis siekė 2 399 litus, o metų gale – 2 512,3 lito. Įskaičiuojant ir tą darbo užmokestį, kuris yra sumokamas jo nedeklaravus, tai yra šešėlinės ekonomikos dalį, vidutinis darbo užmokesčio Vilniaus mieste dydis yra maždaug 3 tūkstančiai litų (neatskaičius mokesčių).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi