Naujienų srautas

Verslas2018.09.04 11:55

Kreiptis dėl paramos būstui jau per vėlu: prašymų – 8 kartus per daug

Nuo pirmadienio jaunos šeimos gali kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją dėl paramos būstui regionuose. Tačiau tam skirtos lėšos – ribotos, skaičiuojama, kad paramą šiemet pavyks suteikti tik apie 115 šeimų. O prašymų – jau per 800. Vadinasi, vilties gauti paramą būsto kreditui arba pradiniam įnašui liko mažai.

Dėl subsidijos jaunoms šeimoms pirmam būstui regionuose, rugsėjo 4 d. duomenimis, kreipėsi 840 jaunų šeimų, 15min informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 27 prašymai jau patenkinti, o iš viso planuojama paremti tik 115 šeimų šiais metais.

Iš visų pateiktų prašymų 46 proc. prašymų buvo iš jaunų šeimų su vienu vaiku, 27 proc. – iš šeimų su dviem vaikais, 23 proc. – iš šeimų be vaikų ir 4 proc. – iš šeimų su trimis ar daugiau vaikų. 111 prašymų pateikta Kauno rajono savivaldybėje, 73 prašymai – Klaipėdos rajono savivaldybėje, 67 prašymai – Vilniaus rajono savivaldybėje, Panevėžio miesto savivaldybėje – 47, likę 542 – kitose savivaldybėse. Iš 840 prašymų jau priimti 185 prašymai, patenkinta – 27, atmesta – 120, apdorojama – 508.

„Jaunos šeimos buvo labai aktyvios ir tai akivaizdžiai liudija mūsų pasiūlytos priemonės svarbą. Iš pirminių skaičių matome, kad didelis poreikis būstui yra miestų rajonuose, bet net 542 prašymai pateikti norint įsigyti būstą kitose savivaldybėse. Šiuo metu matome tikrąjį poreikį ir vvriausybėje bei Seime ieškosime galimybių patenkinti jaunų šeimų poreikį į būstą“, – 15min perduotame komentare teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Problema – per mažai lėšų

Nuo rugsėjo pirmosios įsigaliojo įstatymas, leidžiantis jaunoms šeimoms kreiptis dėl finansinės paramos būsto įsigijimui. Pretenduoti į finansinę paskatą gali jaunos šeimos, kuriose abu sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis tėvas ar mama nėra vyresni nei 35 metų. Jaunos šeimos nariai turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje arba įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių žmonių apskaitą.

Vildamosis gauti paramą būstui, nuo pirmadienio jaunos šeimos puolė pildyti paraiškas. Socialinės apsaugos ir ministerijos duomenimis, prašymus jau pateikė daugiau nei 800 šeimų. Tačiau problema yra ta, kad parama yra ribota – per metus tam skirta vos apie 2 mln. eurų. Preliminariai vertinama, kad šių pinigų užteks tik maždaug 115 šeimų, taigi prašymų vien per pirmą dieną jau pateikta 5 kartus daugiau nei kad jų gali būti patenkinta.

Įstatymo aiškinamajame rašte buvo rašoma, kitąmet į paramą galės pretenduoti 590 šeimų – tiek prašymų ketinama patenkinti. Viso kitąmet ketinama skirti 8,7 mln. eurų (po 14,8 tūkst. eurų šeimai). 2020 metais planuojama skirti 8,1 mln. eurų 548 šeimoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi