Verslas

2018.09.03 17:16

„Lazdijų šiluma“ neteisingai skirstė suvartojamą šilumą: privalės grąžinti permoką

ELTA 2018.09.03 17:16

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir bendrovės „Lazdijų šiluma“ ginčą, konstatavo, kad šilumos tiekėjas netinkamai atlieka pastate suvartojamos šilumos paskirstymą, ir įpareigojo taikyti faktinę pastato situaciją atitinkantį šilumos paskirstymo metodą bei iš naujo perskirstyti šilumą už ankstesnį laikotarpį, grąžinant permoką vartotojui.

Komisija, išnagrinėjusi faktines aplinkybes, pritarė vartotojo reikalavimams ir įpareigojo bendrovę „Lazdijų šiluma“ taikyti faktinę pastato situaciją atitinkantį šilumos paskirstymo metodą, t. y. paskirstyti šilumos energiją visiems pastato butams ir kitų patalpų savininkams. 

Šilumos tiekėjas nepagrįstai taikė šilumos paskirstymo metodą, išskirdamas šilumos kiekį bendrosioms reikmėms. Šiam metodui taikyti būtina sąlyga, kad pastate yra teisėtai nuo centralizuotos šildymo sistemos atjungtos patalpos. Šiuo atveju patalpų atjungimo teisėtumo teismas nepripažino, nes nebuvo įvykdyti visi reikalavimai ir šilumos tiekėjas šias aplinkybes žinojo.

Atitinkamai bendrovė „Lazdijų šiluma“ privalės iš naujo atlikti šilumos perskirstymą nuo 2007 m. liepos mėnesį, taikydama tinkamą šilumos paskirstymo metodą, ir grąžinti vartotojui susidariusią permoką.