Naujienų srautas

Verslas2018.08.31 17:36

Pokyčiai darbo rinkoje rudenį: šiuo metu visos industrijos intensyviai ieško darbuotojų

Sezoniškumas egzistuoja ir darbo rinkoje, LRT TELEVIZIJAI sako vadovų paieškos įmonės partnerė Laura Duksaitė-Iškauskienė. „Šiuo metu darbo rinkoje visos industrijos yra labai aktyvios, tiek gamybinės, tiek paslaugų ar prekybinės organizacijos auga, plečiasi, intensyviai ieško darbuotojų“, – atskleidžia ji.

„Jei įmonės plečiasi, jos dažniau pačios inicijuoja naujų darbuotojų paiešką. Bet žmonės neretai ir patys pasiryžta keisti esamą darbą būtent rugsėjo arba sausio mėnesį“, – kalba L. Duksaitė-Iškauskienė.

Pasak specialistės, svarbu paminėti, kad tie, kurie ieško darbo, tą darytų patys: „Kuo aktyviau ieškosime, tuo greičiau jį rasime. Įmonės yra priklausomos nuo savo gero įvaizdžio, nes šiuo metu ir patys darbuotojai renkasi, į kokią įmonę eiti dirbti. Tad kuo geresnė įmonės reputacija, tuo daugiau darbuotojų jie gali pritraukti“, – aiškina vadovų paieškos įmonės partnerė.

L. Duksaitės-Iškauskienės teigimu, vadovų darbo rinka rudens pradžioje taip pat suintensyvėja. „Daug vadovų išsikelia tikslą susirasti naują darbą iki metų pabaigos ar Kalėdų. (...) Vadovų darbo rinka yra labai siaura, tad save nuolat reprezentuoti, pavyzdžiui, socialiniame tinkle „LinkedIn“ turėtų tie, kurie yra potencialūs ateityje tapti vadovais. Jei norime gauti savo pirmąją vadovo poziciją, reikia nuolat demonstruoti vadovavimo, savo srities išmanymo įgūdžius“, – sako ekspertė.

Anot L. Duksaitės-Iškauskienės, paslaugų sektoriuje vasarą dirbantys studentai grįžta į didžiuosius miestus ir pradeda dirbti čia, ieškotis papildomo darbo. „Tad rudens sezono pradžioje labiausiai atgyja didžiųjų miestų paslaugų sektorius, nes jie gali samdyti jaunus žmones ne pilnai darbo dienai“, – sako ji.

Plačiau apie tai – laidos įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi