Verslas

2013.07.30 12:10

Pacientams bus teikiama informacija, kiek kainavo jų gydymas

ELTA 2013.07.30 12:10

Nuo rugpjūčio 1 d. visi pacientai, gulėję ar gydęsi ligoninėse, galės gauti išsamią informaciją apie tai, kiek už jų gydymą sumokėjo valstybė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Nuo rugpjūčio 1 d. visi pacientai, gulėję ar gydęsi ligoninėse, galės gauti išsamią informaciją apie tai, kiek už jų gydymą sumokėjo valstybė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Tokius duomenis jiems pateiks teritorinės ligonių kasos (TLK), apibendrinusios gydymo įstaigų pateiktą informaciją. Tai įtvirtinta sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio pasirašytame įsakyme.

Iki šiol galimybės pacientui pateikti informaciją apie jo gydymo kainas nebuvo. Tikimasi, kad tai pasitarnaus tobulinant sveikatos priežiūros sistemą, mažinant korupcijos apraiškas joje ir stiprinant paciento vaidmenį.

Sveikatos apsaugos ministro V. P. Andriukaičio nuomone, tai labai reikšmingas pokytis, nes keičiama per daugybę metų nusistovėjusi tvarka.

„Pacientai turi aiškiai žinoti, ką gauna nemokamai, o už ką turi susimokėti. Nežinojimas dažnai yra ta priežastis, kodėl žmonės moka už gydymą ar medicinos priemones, nors mokėti jiems nereikia nė cento. Tik aiškumas ir skaidrumas leis sukurti sąžiningą sveikatos apsaugos sistemą“, – tvirtina ministras V. P. Andriukaitis.

Naujovės įgyvendinimą užtikrins Valstybinė ligonių kasa (VLK).

VLK direktoriaus Algio Sasnausko teigimu, nuo šiol visi pacientai išrašymo iš ligoninės dieną gaus paciento atmintines, kuriose bus paaiškinta, kad informaciją apie savo gydymą ir jo kainą ligoninėje jis gali gauti keliais būdais - pateikęs prašymą TLK, TLK atstovui savivaldybėje arba apsilankęs internete.

„Iš TLK pacientas gaus popierinę ataskaitą, kurioje jis ras informaciją apie tai, koks gydymas jam buvo taikytas gulint ligoninėje ir kiek tai kainavo. Ligoninėms paprastai yra apmokama bendra kaina už visas paciento gydymo metu suteiktas paslaugas - tyrimus, operacijas, vaistus. Tačiau jei tokio gydymo metu buvo skirti brangūs tyrimai, vaistai ar medicinos pagalbos priemonės, kurie nėra įskaičiuojami į bendrą gydymo atvejo kainą ligoninėje, šią informaciją taipogi bus galima gauti“, – teigia A. Sasnauskas.

Panašią informaciją apie gydymo metu suteiktas paslaugas ir jų kainas galima gauti ir internetu. Reikės tik užsukti arba į Elektroninių valdžios vartų portalą www.epaslaugos.lt, arba į savo elektroninės bankininkystės sistemą. Kol kas internetu teikiama informacija bus šiek tiek kitokio formato nei popierinė. Tačiau artimiausiu metu elektroninės ataskaitos turėtų tapti identiškos popierinėms, kadangi elektroninių paslaugų spektras yra nuolat plečiamas.