Verslas

2018.08.30 15:56

G. Nausėda palieka SEB, dėl prezidento rinkimų praneš netrukus

LRT.lt, BNS 2018.08.30 15:56

Iš SEB banko prezidento patarėjo pareigų besitraukiantis ekonomistas Gitanas Nausėda žada artimiausiu metu paskelbti, ar dalyvaus prezidento rinkimuose. „Galiu pasakyti, kad planuoju artimiausiu metu paskelbti, ar dalyvausiu prezidento rinkimuose“, – BNS ketvirtadienį sakė G. Nausėda.

G. Nausėda kol kas pirmauja visuomenės nuomonių apklausose tarp potencialių kandidatų į prezidento rinkimus.

Šiuo metu jį kandidatu kelia kai kurie konservatorių skyriai, artėjant  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirminiams rinkimams atrenkant partijos kandidatą. G. Nausėda turi per rugsėjį apsispręsti, ar sutiktų dalyvauti konservatorių vidaus rinkimuose. 

Į SEB banką ketvirtadienį kreipėsi Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas, prašydamas paaiškinti, ar G. Nausėdos galimas dalyvavimas rinkimuose dera su banko etikos kodeksu ir ar bankui dėl tokių veiksmų nekyla reputacinės žalos rizika.

Dėl G. Nausėdos į SEB akcininkus vasarį kreipėsi ir Seimo konservatorius Žygimantas Pavilionis.

G. Nausėda sako, kad jo sprendimai nėra susiję su Seimo narių veiksmais.

„Apie tai galvojau gerokai anksčiau, manau, kad tai logiškas ir geras sprendimas. Bet tikrai negalėčiau suteikti garbės kai kuriems žmonėms, kad jie paskatino galutinį sprendimą, nes jis atsirado anksčiau. Sprendimas yra ir jį paskelbsiu visai netrukus, bereikia nedaug kantrybės ir viskas bus padaryta“, – tikino ekonomistas.

SEB bankas pranešė, kad ilgametis banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis ekonomistas G. Nausėda banką palieka nuo rugsėjo 7 dienos. Jo pareigas laikinai perims dabartinis banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas.

G. Nausėda, kritikuojamas dėl padažnėjusių išvykų į regionus, sako, kad per pastaruosius dešimtmečius į provinciją yra vykęs „600–700 vizitų“.

„Bet savaime suprantama, kad akys žiūrėjimo į tą patį reiškinį yra visiškai kitokios: jei anksčiau tai buvo žiūrima kaip į ekonomisto išvažiavimą į regionus, dabar ne dėl nuo manęs priklausančių priežasčių į tą patį įvykį, tą pačią prezentaciją žiūrima kitaip“, – sakė jis.

„Eidamas vyriausiojo ekonomisto ir prezidento patarėjo pareigas Gitanas Nausėda savo profesionalumu ir kompetencija, patirtimi ir giliomis įžvalgomis prisidėjo prie SEB banko raidos ir visuomenės finansinio raštingumo didinimo. Esame dėkingi jam už atsidavimą, ilgą ir nuoseklų darbą bei indėlį kuriant banko istoriją“, − LRT.lt atsiųstame pranešime spaudai sako SEB banko valdybos pirmininkas ir prezidentas Raimondas Kvedaras.

Daugiau nei dešimtmetį finansų srityje dirbantis T. Povilauskas prie banko prisijungė 2015 m. Iki šiol jis buvo atsakingas už ekonominių tendencijų analizę, prognozių modeliavimą ir analitines įžvalgas. Naujo formato Lietuvos makroekonomikos apžvalga kartu su T. Povilausku visuomenei bus pristatyta jau spalio pradžioje.

Finansininkas, dėstytojas ir mokslininkas dr. G. Nausėda SEB banke dirbti pradėjo 2000 m. Nuo 2008 m. jis ėjo SEB banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo banko ekonomisto pareigas. G. Nausėdą banką palieka šalių susitarimu.