Verslas

2018.08.30 13:04

SEB bankas pirmasis Lietuvoje priims momentinius mokėjimus

LRT.lt2018.08.30 13:04

Nuo rugsėjo 4 d. SEB banko klientai galės naudotis momentinių mokėjimų eurais, pervedamų iš kitų Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalių bankų, įskaitymo paslauga. Momentiniai mokėjimai leidžia lėšas tarp skirtingų bankų sąskaitų pervesti akimirksniu visą parą, įskaitant ir savaitgalius bei švenčių dienas.

„Iki šiol mokėjimai akimirksniu buvo atliekami tik pervedant lėšas į sąskaitą tame pačiame banke, o tarp bankų lėšų pervedimai eurais (SEPA) įprastai užtrunka kelias valandas ir yra atliekami tik darbo dienomis. Atliekant momentinius pervedimus lėšos asmens ar įmonės sąskaitą pasieks greičiau negu per 10 sekundžių ir laukti kelių valandų, kaip kartais tenka atliekant įprastus pervedimus, nebereikės. Momentiniai mokėjimai atliekami bet kuriuo metu – įskaitant savaitgalius ir švenčių dienas“, – banko pranešime sako SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis.

Momentinius mokėjimus SEB banko klientai galės gauti, jei momentinių mokėjimų paslaugą teiks ir siuntėjo bankas. Kaip įprastas SEPA mokėjimas lėšų pervedimas bus atliekamas ir tais atvejais, jei mokėjimo suma viršys 15 000 eurų.

Momentiniai mokėjimai tarp euro zonos bankų tapo įmanomi pernai metų pabaigoje sukūrus reikiamą infrastruktūrą – Europos bankų asociacijos valdomą momentinių mokėjimų tarpuskaitos sistemą RT1. Bankai, norintys inicijuoti momentinius mokėjimus, turi būti prisijungę prie šios sistemos. Momentinių mokėjimų paslaugą jau teikia SEB bankai Latvijoje ir Estijoje, kurie buvo vieni pirmųjų euro zonoje veikiančių bankų, prisijungusių prie momentinių mokėjimų sistemos.

Tikimasi, kad naujas saugus ir greitas mokėjimo būdas turės teigiamą įtaką verslo, ypač elektroninės prekybos, sektoriui, taip pat taps patrauklia gyventojų tarpusavio atsiskaitymo grynaisiais pinigais alternatyva.

Galimybę patiems inicijuoti momentinius mokėjimus į kitų bankų sąskaitas klientams bankas pasiūlys, kai tik bus baigtas testavimo etapas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt