Verslas

2018.08.30 10:28

Žvejų karai Lamanšo sąsiauryje: britai ir prancūzai susikirto dėl moliuskų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.30 10:28

Europos Komisija ragina Prancūziją ir Didžiąją Britaniją rasti taikų sprendimą ginče dėl moliuskų žvejybos, kai prancūzų laivai Lamanšo sąsiauryje susigrūmė su britiškais. Didžioji Britanija skelbia, kad vandenis, kuriuose vyko grumtynės, prižiūrėti turinti Prancūzija privalo siųsti daugiau policijos laivų. Prancūzija patikino, kad laivų grumtynės nepasikartos.

Dešimčių prancūzų laivelių įgula sako protestuojanti prieš penkis britų laivelius, nes kolegos esą eikvoja išteklius – pernelyg godžiai renka šukutes – dvigeldžius moliuskus.

„Bandom atsikratyti anglų, nes jei teritoriją paliksime, jie ją suniokos. Mes dirbame pagal kvotas ir grafikus, o jie nesilaiko nieko. Dirba septynias dienas per savaitę“, – tikina prancūzų laivo „La Rise des Vents“ kapitonas Anthony Quesnelis.

Britų žvejai tikina, kad konflikto teritorijoje jie sugauna vos 6 proc. šukučių, todėl išteklius savo pusėje esą eikvoja patys prancūzai.

„Mūsų įgulą apmėtė akmenimis, signalinėmis raketomis, buteliais, bandė virves įpainioti į sraigtą. Prancūzų laivynas stovėjo greta, nieko nedarė. Įgula bandė su jais susisiekti – jokio atsakymo. Kvietė pakrantės apsaugą – nieko“, – pasakoja britų laivo „Golden Promise“ savininkas Derekas Meredithas.

Dėl moliuskų abiejų šalių žvejai ginčijasi ne pirmą kartą, bet per pastaruosius penkerius metus buvo ramiau – didesni britų laivai neplaukė prie prancūzų, paprastai žvejojančių mažesniais. Dabar, pasak prancūzų, vėl plaukia, o su jais esą sunku konkuruoti dar ir dėl griežtesnių Prancūzijos įstatymų – moliuskus galima žvejoti ne visus metus. Didžioji Britanija žvejybos taip neriboja.

Daugiau apie tai – Algirdo Acaus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt