Verslas

2015.09.08 13:45

Galite pasitikrinti, kiek ir kam esate skolingas

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvos bankas siūlo gyventojams naują paslaugą – pasitikrinti savo kredito istoriją.

Lietuvos bankas siūlo gyventojams naują paslaugą – pasitikrinti savo kredito istoriją.

„Prisijungę prie Paskolų rizikos duomenų bazės, gyventojai gali ne tik sužinoti esamus finansinius įsipareigojimus kredito įstaigoms, tačiau ir susipažinti su savo kredito istorija. Tai ypač svarbi informacija, nes ji turi įtakos kliento rizikos vertinimui ir skolinimosi sąlygoms. Suteikdami vartotojams nesudėtingą prieigą prie Lietuvos banko duomenų bazėje saugomų jų duomenų, sudarome galimybę aktyviai kontroliuoti savo finansinių įsipareigojimų būklę, o tai savo ruožtu skatina atsakingą finansinį elgesį“, – sakė Lietuvos banko Statistikos departamento direktorius Rytis Likša.

Prie Lietuvos banko Paskolų rizikos duomenų bazės galima jungtis ČIA.

Jungtis reikia per elektroninės bankininkystės sistemą. Prisijungti prie duomenų bazės galima ir su elektroniniu parašu ar su asmens tapatybės kortelės pagalba. Paslauga nemokama, per dieną galima pateikti vieną paklausimą.

Kredito istorija duomenų bazėje saugoma septynerius metus po paskolos grąžinimo, paskolos pardavimo (perdavimo) dienos, o duomenys apie nurašytas paskolas – kol kreditorius turi reikalavimo teisę į šias paskolas, bet ne trumpiau kaip septynerius metus.

Bazėje kaupiami bankų ir kredito unijų pateikti duomenys apie 1 000 Lt ir didesnių paskolų turėtojus. Be to, šioje bazėje vartotojai gali sužinoti, kokios kredito įstaigos, vertindamos jų mokumą, domėjosi jų duomenimis per paskutinius dvejus metus.

Pasak centrinio banko, pastebėję netikslumų, gyventojai dėl jų ištaisymo turėtų tiesiogiai kreiptis į duomenis pateikusias kredito įstaigas.