Verslas

2018.08.29 17:59

V. Sinkevičius apie galimą Kinijos verslo įtaką: Klaipėdos uostas turi išlikti Lietuvos rankose

Žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams apie Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą apie galimą Kinijos verslo įtaką Lietuvos ūkiui, ūkio ministras Virginijus Sinkevičius tikina su šia pažyma dar nesusipažinęs. Pasak ministro, Lietuva turi palaikyti strateginius verslo santykius su Kinija, tačiau jie neturėtų būti susiję su šalies strateginiais objektais: geležinkeliais, keliais, Klaipėdos uostu ir t. t.

Ūkio ministro teigimu, jūrų uostas yra labai svarbus Lietuvos ekonomikai objektas.

„Todėl nenorėčiau, kad jokia kita šalis valdytų Klaipėdos uostą. Tai yra ir įmonė, kuri moka dividentus, tai yra sėkminga įmonė, demonstruojanti puikius rezultatus. Tai norėčiau, kad ji vis dėlto išliktų šalies rankose ir mes privalome rasti biudžete pinigų, jeigu kalbame apie išorinio uosto statybas, galbūt Europos Sąjungos lėšų“, – LRT TELEVIZIJAI sakė V. Sinkevičius.

Ūkio ministras pastebi, kad užsienio investuotojai nuolat ieško objektų investicijoms įvairiose šalyje. Juos ypač domina infrastruktūros objektai, nes jie yra atsiperkantys, nerizikingi, juos valstybė bet kokia kaina stengiasi išlaikyti.

„Natūralu, kad yra susidomėjimas šiuo objektu [Klaipėdos uostu – LRT.lt], bet šalies pozicija privalo išlikti, kad tai yra mūsų nacionalinis objektas“, – tikino V. Sinkevičius.

Išsamiau – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.