Verslas

2018.08.29 13:00

Vis daugiau vaikų atsiskaito banko kortelėmis: kaip išmokyti elgtis su pinigais

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.08.29 13:00

Bankai pastebi, kad vis jaunesniems vaikams atidaromos banko sąskaitos. Bankų atstovų teigimu, šią tendenciją lemia Lietuvoje vykstanti skaitmenizacija, t. y., vis daugiau tėvų naudojasi banko kortelėmis ir mobiliosiomis programėlėmis. Banko sąskaitos vaikams atidaromos ir dėl šiemet pradėtų mokėti vaikų pinigų, kuriuos tėvai perveda į vaikams atidarytas sąskaitas.

„Mūsų banke šuolis yra daugiau nei dvigubai, kiek atidaroma sąskaitų nepilnamečiams asmenims. Jauniausias asmuo, kuriam atidaryta sąskaita, yra 7 metų vaikas“, – LRT TELEVIZIJAI sakė ekonomistas Tadas Povilauskas.

Pasak pašnekovo, kad vaikas suprastų pinigų vertę, reikia mokyti apie finansus nuo tada, kai vaikas pradeda mokytis matematinių veiksmų.  

„Vaikas geriausiai supranta finansinius dalykus per tėvų veiksmus, kaip tėvai elgiasi su pinigais. Begalė pasauliniu mastu atliktų tyrimų rodo, kad pagrindinis žmogaus formuotojas, kaip jis elgsis su pinigais, yra, kaip elgiamasi šeimoje, pagrindinis šaltinis yra tėvai“, – paaiškino T. Povilauskas.

Finansinio raštingumo vaikas gali mokytis ir įprastai apsipirkdamas parduotuvėje. Pavyzdžiui, atkreipti dėmesį į pieno pakelio tūrį, ar jis yra 1 litro ar 0,9 litro, ir pagal tai įvertinti produkto kainą.

Ekonomisto teigimu, kai vaikas naudojasi banko kortele ar mobiliąja aplikacija, tėvai gali paprasčiau prižiūrėti, kur vaikas išleidžia savo dienpinigius. Išlaidų aptarimas su vaiku taip pat padeda jį finansiškai ugdyti.

Išsamiau – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.