Naujienų srautas

Verslas2018.08.28 15:41

Jungtinės Valstijos ir Kanada atnaujins NAFTA derybas

ELTA 2018.08.28 15:41

Po susitarimo su Meksika Jungtinių Valstijų prekybos pareigūnai antradienį ketina atnaujinti derybas su Kanada, bandydami išgelbėti Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos susitarimą kaip trišalę sutartį.

Po mėnesius užtrukusių intensyvių derybų Jungtinės Valstijos ir Meksika pranešė, kad pirmadienį pasiekė susitarimą dėl nuodugniai peržiūrėto 25-erių metų laisvosios prekybos pakto. JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasiūlė, kad galima būtų apsieiti be Otavos.

Kanados premjeras Justinas Trudeau telefoniniame pokalbyje su D. Trumpu pabrėžė, kad tikslas yra pasiekti naują NAFTA susitarimą.

Lyderiai „konstruktyviai pasikalbėjo“ apie NAFTA ir „laukia, kol jų komandos šią savaitę sėkmingai užbaigs derybas“, pranešė J. Trudeau atstovai.

Kanados užsienio reikalų ministrė Chrystia Freeland nutraukė kelionę į Europą ir atskubėjo į Vašingtoną pradėti derybų su JAV prekybos atstovu Robertu Lighthizeriu.

Išrinktasis Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras teigia palaikantis trijų šalių prekybos susitarimą, pabrėždamas, kad „svarbu, jog Kanada taip pat būtų įtraukta“.

NAFTA 2.0 susitarimas apima nuostatas dėl automobilių prekybos, griežtesnės darbuotojų apsaugos. Susitarimas turės būti peržiūrimas kas šešerius metus. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi