Naujienų srautas

Verslas2018.08.24 21:08

Naftos kainas didino geopolitinė įtampa

ELTA 2018.08.24 21:08

Penktadienio vakarinėje prekyboje naftos kainos ūgtelėjo, o jas veikė be apčiuopiamų rezultatų pasibaigusios JAV ir Kinijos derybos dėl prekybos ir artėjančios sankcijos Iranui, praneša „Investing“.

JAV „West Texas Intermediate“ (WTI) naftos ateities sandorių kaina pakilo 1,93 proc. iki 69,14 JAV dolerio už barelį. „Brent“ rūšies naftos ateities sandorių kaina padidėjo 1,95 proc. iki 76,19 JAV dolerio už barelį.

Jungtinės Valstijos ir Kinija pradėjo taikyti 25 proc. tarifus 16 mlrd. vertės viena kitos prekėms, o prekybos derybos tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų baigėsi be susitarimo. Jos tęsia „akis už akį, dantis už dantį“ tarifų karą.

„Mes baigėme dviejų dienų diskusijas su partneriais iš Kinijos ir pasikeitėme nuomonėmis, kaip siekti sąžiningumo, pusiausvyros ir abipusiškumo ekonominiuose santykiuose“, – trumpame pranešime sakė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Lindsay Walters.

Pastaruosius keletą mėnesių naftos kainas į viršų stūmė tai, kad „juodojo aukso“ paklausa viršijo pasiūlą. Naftos kainas palaikė ir artėjančios Jungtinių Valstijų sankcijos Iranui. Finansinės sankcijos Irano naftos sektorių ims veikti lapkričio mėnesį. Tuomet tikimasi naftos tiekimo sumažėjimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi