Verslas

2018.08.23 16:07

Europos Sąjunga skiria 18 mln. eurų Irano ekonomikai remti

ELTA2018.08.23 16:07

Europos Komisija ketvirtadienį skyrė 18 mln. eurų (20,9 mln. JAV dolerių) projektams, kuriais skatinama Teherano ekonominė ir socialinė plėtra.

Tokiu žingsniu bandoma išsaugoti susitarimą dėl Irano branduolinės programos po pakartotino Jungtinių Valstijų sankcijų įvedimo.

Europos Sąjunga stengiasi išlaikyti minėtą susitarimą, skirtą tam, kad Iranas nepasigamintų branduolinės bombos, mainais už atšauktas sankcijas ir pasiūlytas ekonomines iniciatyvas. JAV prezidentas Donaldas Trumpas iš susitarimo pasitraukė.

„Bendrija yra įsipareigojusi išlaikyti 2015 metų susitarimą dėl Irano branduolinės programos“, – ketvirtadienį sakė ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini.

„Šis naujas paramos paketas padės plėtoti ekonominius santykius mūsų piliečiams svarbiose srityse“, – pridūrė ji.

Projektai, dėl kurių susitarta ketvirtadienį, yra dalis platesnio 50 mln. eurų vertės priemonių paketo, skirto ekonominiams iššūkiams Irane.

Šį mėnesį Jungtinės Valstijos pakartotinai įvedė sankcijas, nukreiptas į Irano finansų sistemą, įskaitant Irano vyriausybės pirkimus JAV doleriais, prekybą auksu ir vyriausybės obligacijų pardavimus. Daugiau sankcijų numatoma lapkritį, įskaitant priemones Irano naftos pardavimams sustabdyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.