Verslas

2018.08.23 12:51

„Ryanair“ ir pilotų profsąjungai pavyko susitarti po 22 val. trukusios sesijos

ELTA2018.08.23 12:51

Airijos pigių skrydžių bendrovei „Ryanair“ ir pilotų profsąjungai „Forsa“ pasiekė susitarimą, ketvirtadienį skelbia BBC remdamasi profsąjungos pranešimu.

Susitarimas pasiektas po 22 valandas trukusios sesijos, prasidėjusios trečiadienį ir pasibaigusios 9.30 val. Lietuvos laiku ketvirtadienį.

Už siūlomą susitarimą dabar turėtų balsuoti profsąjungos nariai.

„Forsa“ teigimu, derybų tarpininkas Kieranas Mulvey prašė profsąjungos susilaikyti nuo komentarų šiuo klausimu, kol vyks balsavimas.

Pilotai ir įgulų nariai bei jiems atstovaujančios profsąjungos reikalavo, kad su jais būtų sudarytos naujos darbo sutartys, garantuojančios didesnius atlyginimus ir geresnes darbo sąlygas.

Kilus ginčui tarp oro linijų ir dalies jos Airijos pilotų,vyko penkių dienų streikas, kuriame streikavo apie 100 iš 350 Airijoje dirbančių „Ryanair“ pilotų.

Situaciją apsunkino tai, kad „Ryanair“ pilotai streikavo ir kitose Europos valstybėse. Kaip jau skelbta, rugpjūtį 24 valandų personalo streikas vyko Vokietijoje, Švedijoje, Airijoje, Belgijoje ir Nyderlanduose.

Pilotų streikas keliose Europos šalyse, dėl kurio buvo atšaukta 400 skrydžių, sukėlė nepatogumų 55 000 keleivių.

„Ryanair“ atšaukė 600 šią savaitę suplanuotų skrydžių, bet, kaip ji pati tvirtina, keleivių planams tai neatsilieps.

Liepą buvo atšaukta 300 „Ryanair“ skrydžių, kai įgulos nariai buvo paskelbę 48 valandų streiką Belgijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt