Naujienų srautas

Verslas2018.08.23 10:04

Žemės grąžinimas kitąmet gali nesibaigti

BNS 2018.08.23 10:04

Žemės grąžinimo procesas kitų metų trečiąjį ketvirtį dar veikiausiai nesibaigs, rašo „Lietuvos žinios“.

Žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas teigia, vyriausybė neprognozavo ir neįsipareigojo iki kitų metų pabaigos atlikti patį žemės sklypų perleidimą pretendentams.

„Vyriausybė yra įsipareigojusi parengti planus ir suprojektuoti žemės sklypus, kurie bus grąžinti. Iki šių metų pabaigos tas procesas turėtų būti baigtas kaimiškosiose vietovėse, o per kitus metus – ir miestuose“, – dienraštis cituoja E. Gustą.

Pasak jo, jau parengtos įstatymo pataisos, leisiančios paspartinti žemės grąžinimo procesą. Šiose pataisose numatoma leisti pretendentams vietoj žemės miesto vietovėse rinktis sklypus kaimiškosiose teritorijose.

Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Algimantas Salamakinas abejoja, ar šiai vyriausybei pavyks baigti žemės grąžinimo procesą.

„Lietuvos žinių“ teigimu, pirmąjį šių metų pusmetį miestuose nuosavybė grąžinta tik šiek tiek daugiau kaip 100 asmenų, o per 6 tūkst. pretendentų dar laukia savo eilės. Nacionalinės žemės tarnybos duomenimis, kaimo vietovėse nuosavybės teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą iki šių metų antrojo pusmečio pradžios buvo atkurtos daugiau kaip 99 proc. prašymus pateikusių gyventojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi