Verslas

2018.08.23 16:09

Britai Vilnių skelbia pigiausia kelionių kryptimi, pati sostinė taip reklamuotis vengia

Vilnius paskelbtas pigiausiu miestu britams trumpai kelionei, skelbia Jungtinės Karalystės žiniasklaida. Tačiau Vilniaus savivaldybės įmonės „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė LRT RADIJUI teigia, kad tokiu būdu reklamuotis pačiai sostinei nereikėtų, nes kainos paprasčiausiai gali pasikeisti.

Theindependent.co.uk skelbia, kad skrydis ir dviejų naktų nakvynė britams nuo šių metų rugsėjo iki kitų metų kovo turėtų kainuoti šiek tiek daugiau nei 80 svarų (90 eurų). Kasmet pigiausių krypčių sąrašą sudaranti „TravelSupermarket“ skaičiuoja, kad tai – 195 proc. pigiau nei britų trumpoms kelionėms pamėgtas Dubrovnikas.

Anot Jungtinės Karalystės žiniasklaidos, Lietuvos sostinėje pigu ne tik apsigyventi, bet ir pavalgyti. Atliktas tyrimas rodo, kad trijų patiekalų vakarienė vidutinės klasės restorane kainuoja 15,65 svaro (17,48 euro), o bokalas vietinio alaus – 2,68 svaro (3 eurus).

I. Romanovskienės vertinimu, kainos atitinka realybę ir išleisti kelionei 90 eurų yra gana realu: „Tai, kas yra paskelbta, tie visi parametrai, tos kainos, manau, yra realios. Manau, Vilniui naudinga, kad buvo atliktas palyginimas su kitais miestais.“

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad Vilnius vis dėlto dažniausiai nesireklamuoja kaip vieta, į kurią pigu atvykti: „Mes [...] aktyviai gal nepristatome Vilniaus kaip pigios krypties, nes tai gana rizikinga, kainos keičiasi. Ilgalaike prasme tai gali būti rizikinga, nes šiandien tu esi pigiausias, o rytoj gal nebūsi. Bet tai, kad šiandien turime tokį pranašumą ir privalumą, yra gerai.“

I. Romanovskienė tikisi, kad paskelbta informacija paskatins turistus vis dažniau atvykti į Vilnių. Pasak jos, Lietuvos sostinė paprastai konkuruoja su kitomis Europos sostinėmis, kurias turistai mėgsta rinktis trumpai savaitgalio ar vos kelių dienų kelionei.

Antroje „TravelSupermarket“ sąrašo vietoje atsidūrė Slovakijos sostinė Bratislava, trečioje – Italijos miestas Turinas. Ketvirta vieta atiteko Lionui Prancūzijoje, penkta – Krokuvai Lenkijoje.

Brangiausiu miestu trumpai kelionei šį rudenį ar žiemą buvo paskelbtas Kroatijos miestas Dubrovnikas. Už jo rikiuojasi Suomijos sostinė Helsinkis ir Belgijos Briugė.

Pagal LRT RADIJO laidą „60 minučių“ parengė Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė.