Verslas

2018.08.20 19:31

PPO: Turkija teikia skundą dėl JAV tarifų

ELTA 2018.08.20 19:31

Turkija pateikė skundą Pasaulio prekybos organizacijai (PPO) dėl papildomų Jungtinių Valstijų priemonių plienui ir aliuminiui, pirmadienį pranešė tarptautinis prekybos teismas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šį mėnesį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad padvigubino tarifus Turkijos plienui ir aliuminiui, tęsiantis ginčui dėl dvejus metus kalinamo amerikiečių pastoriaus.

Pirmasis šio proceso etapas yra prašymas dėl dvišalių konsultacijų, siekiant išspręsti ginčą. Ginčams išspręsti gali prireikti ilgų metų, jeigu bus įtraukti PPO prekybos teisėjai. Dvi NATO narės nesutaria dėl Turkijos sulaikyto amerikiečių pastoriaus Andrew Brunsono.

Rugpjūčio 10 dieną pranešimas apie tarifus sukėlė Turkijos liros susilpnėjimą beveik 20 proc. ir paskatino Turkijos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą teigti, kad jo šalis yra „ekonominio karo“ auka. 

Turkija vėliau padidino tarifus tokių pagrindinių Jungtinių Valstijų prekių kaip ryžiai, stiprieji alkoholiniai gėrimai, tabako lapai, kosmetika ir automobiliai importui.