Verslas

2018.08.20 13:41

Viešbučių bumas: į Lietuvą ateina garsiausi vardai

Per kelerius ateinančius metus Lietuvoje ketinama atidaryti apie 20 naujų viešbučių, vien šiemet planuojamos 5-ių įkurtuvės. Į Lietuvos viešbučių rinką ateina garsiausi pasaulio vardai, tokie kaip „Hilton“, kuriems esą bus lengviau į šalį privilioti savo lojalių klientų.

„Jie turi lojalių klientų programas ir dėl to yra lengviau privilioti tuos žmones“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako LRT žurnalistas, LRT RADIJO laidos „PIN kodas“ vedėjas Mindaugas Aušra.

Anot jo, viešbučių rinkos pagyvėjimas šiuo metu jaučiamas visame Baltijos regione, tačiau Lietuva išsiskiria tuo, jog čia viešbučius stato lietuviškos bendrovės. Latvijoje daugiausia – rusiškos, Estijoje – užsienio kapitalo.

Lietuva išsiskiria ir žemiausiomis kainomis. Čia vienos nakties vidutinė kaina – 60 eurų, kai Latvijoje 68, Estijoje – 80. Žemą kainą, kaip pastebi M. Aušra, Lietuvoje leidžia išlaikyti tai, jog turizmą, ypač Vilniuje, vis dar kankina sezoniškumas.

„Druskininkai ir Birštonas jau nebeturi sezoniškumo, nes SPA viešbučiuose dažniausiai apsistoja Lietuvos gyventojai ir jie keliauja visus metus“, – komentuoja žurnalistas.

Pastebima, kad pastaruosius penketą metų visame pasaulyje įspūdingai augo turistų ir skrydžių skaičiai.

Pasaulyje šiuo metu yra apie 200 tūkst. viešbučių., kurie turi 17 mln. vietų. Iš viso nakvynių vietų pasaulyje – 20 mln.

Išsamiau – pokalbio įraše.