Verslas

2018.08.17 11:50

Brokerės išvada: Vilniuje ir studentai, ir kiti gyventojai gali rasti būstą už prieinamą kainą

Artėjant rudeniui Lietuvos didmiesčiuose būsto rinka yra akivaizdžiai aktyvesnė – butų nuomai ieško studentai. Tiesa, anot nekilnojamojo turto brokerių, Vilniuje sezoniškumas mažėja, taip pat pastebima, kad vis dažniau ieškoma ne tik tradiciškai populiarių butų, bet ir premium tipo būsto.

Nekilnojamojo turto brokerė Karina Paulauskaitė pažymi, kad šalies sostinėje sezoniškumo požymių mažėja – be rudenį atvykstančių studentų yra nemažai ir užsienio kapitalo įmonių darbuotojų, turistų ar tiesiog šeimų, kurios bando savo gyvenimą Vilniuje, persikeldamos iš užmiesčio arčiau centro.

Brokerės teigimu, būsto pasiūlos vis daugėja, tad rasti tinkamą variantą už prieinamą kainą, jos nuomone, tikrai realu.

„Pastaruosius porą metų investicijos į nekilnojamąjį turtą tik didėjo. Daugiausia į dviejų kambarių butus. Pasiūla ir paklausa, galima sakyti, išsilygino. Ir studentai, ir kiti nauji gyventojai Vilniuje gali rasti nekilnojamojo turto už prieinamą kainą“, – mano K. Paulauskaitė.

Brokerė pažymi, kad populiariausi – dviejų kambarių butai – nuo 30 iki 45 kv. metrų, tačiau pastebimai auga ir premium klasės būstai.

„Ekonominis pakilimas – tiek šeimos, tiek investuotojai investuoja į geresnį turtą, kokybiškesnį gyvenimą – kur jau yra kokybiška statyba, aptverta teritorija, saugi vaikų žaidimo aikštelė, požeminė stovėjimo aikštelė. Tiesiog žiūrima, kur būtų malonu gyventi“, – sako NT brokerė.

Kas patartina būsto ieškantiems studentams? Anot K. Paulauskaitės, norintys rasti geresnį variantą jau pavėlavo, tad teks kiek daugiau paploninti piniginę.

„Tikrai verta į didmiestį atvažiuoti liepą, susimokėti papildomą įmoką už mėnesį, tada išsinuomosite vieną geriausių variantų už prieinamą kainą. Kai vėluojate, permokate už prastesnį variantą, pasirinkimas būna skurdesnis“, – konstatuoja pašnekovė.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.