Naujienų srautas

Verslas2018.08.17 16:08

JAV grasina tolesnėmis sankcijomis, sunkumų purtoma Turkija žada reaguoti

Jungtinės Valstijos įspėjo, kad gali griebtis daugiau sankcijų sunkumų purtomai Turkijos ekonomikai, jeigu Ankara artimiausiu metu nepaleis įkalinto amerikiečių pastoriaus, kurį JAV prezidentas Donaldas Trumpas pavadino „įkaitu“. Turkija savo ruožtu skelbia atsakysianti, jeigu JAV toliau griežtins sankcijas.

Gilėjantis konfliktas sukrėtė finansų rinkas ir kelia grėsmę šalių gynybos ir politikos aljansui. JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas priminė apie tai, kad naujas sankcijų „akis už akį, dantis už dantį“ etapas artėja.

„Mes turime įvesti sankcijas kai kuriems iš jų kabineto narių“, – sakė S. Mnuchinas prezidentui Donaldui Trumpui kabineto susitikime, kuriame dalyvavo ir spaudos atstovai.

Turkijos pekybos ministrė Ruhsar Pekcan sureagavo į JAV grasinimus.

„Mes jau atsakėme, remdamiesi Pasaulio prekybos organizacijos taisyklėmis, ir tą darysime toliau“, – ministrės žodžius citavo valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.

D. Trumpas pažymėjo, kad Turkija nėra labai gera Amerikos draugė. Turkija stengiasi įtikinti investuotojus, kuriuos nuvylė liros nuosmukis, kad krizę įveikusi šalis bus stipresnė.

Per pastarąsias dienas Turkijos lira šiek tiek atsigavo. Praėjusį penktadienį ir pirmadienį ji prarado beveik ketvirtadalį savo vertės. Ekonomistai įspėja, kad Turkija turi skubiai spręsti ekonomines problemas. Dėl diplomatinio ginčo D. Trumpas pranešė apie tarifų Turkijos plienui ir aliuminiui padvigubinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi