Verslas

2018.08.16 14:28

KT nutraukė tyrimą dėl bendrovės „Orlen Lietuva“ galimo piktnaudžiavimo padėtimi

LRT.lt2018.08.16 14:28

Konkurencijos taryba (KT) nutraukė tyrimą dėl bendrovės „Orlen Lietuva“ galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi parduodant žymėtą dyzeliną Lietuvoje, rašoma pranešime spaudai.

Į KT kreipėsi Lietuviškų degalinių sąjunga ir nurodė, kad naftos perdirbimo bendrovė galėjo taikyti nevienodas žymėto dyzelino pardavimo sąlygas UAB „Imlitex“ ir LDS nariams ir taip apriboti pastarųjų galimybes parduoti šį dyzeliną Lietuvoje.  Išnagrinėjusi pareiškimą KT atsisakė pradėti tyrimą dėl galimo Konkurencijos įstatymo, draudžiančio piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi, pažeidimo, tačiau toks nutarimas buvo apskųstas teismui, ir šis įpareigojo instituciją iš naujo spręsti klausimą dėl tyrimo pradėjimo.

Išanalizavusi tyrimo metu surinktą informaciją, taryba nustatė, kad Lietuvoje veikia kelios dešimtys ūkio subjektų, kurie prekiauja žymėtu dyzelinu nemažmeninėse rinkose konkuruodami su „Orlen Lietuva“, o pastaroji bendrovė neužima dominuojančios padėties šiose rinkose. Taip pat nenustatyta, kad „Orlen Lietuva“ būtų taikiusi ribojimus norintiems įsigyti nežymėtą dyzeliną kaip žaliavą žymėto dyzelino gamybai – šią žaliavą gamintojai galėjo įsigyti (bei įsigydavo) ir iš kitų tiekėjų.

KT išanalizuoti duomenys liudija, kad žymėto dyzelino perpardavimo veikla užsiimančios įmonės įsigyja šiuos degalus ne tik iš Mažeikių bendrovės, bet ir iš konkuruojančių ūkio subjektų konkurencingomis sąlygomis.

Kadangi tyrimo metu surinkta informacija nesudarė pagrindo vertinti, jog „Orlen Lietuva“, parduodama žymėtą dyzeliną Lietuvoje, užima dominuojančią padėtį atitinkamose rinkose ir atliko piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi veiksmus, Konkurencijos taryba nusprendė tyrimą nutraukti.

Nutarimas per 20 dienų nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt