Verslas

2018.08.15 14:42

Naujoji Zelandija uždraudė užsieniečiams pirkti namus

ELTA2018.08.15 14:42

Naujajai Zelandijai siekiant kovoti su augančiomis būsto kainomis, uždrausta didžiajai daliai užsieniečių pirkti šalyje esančius namus, informuoja AP.

Šiam sprendimui pritarta per galutinį svarstymą parlamente trečiadienį. 

Anksčiau Naujosios Zelandijos būsto rinka buvo atvira pasaulio investuotojams, tačiau trečiadienį priimtas įstatymo projektas leis namus pirkti tik Naujosios Zelandijos gyventojams.

Tačiau skelbiamos kelios išimtys. Gyventojo statusą Naujojoje Zelandijoje turintys užsieniečiai vis dar galės pirkti namus, taip pat ir žmonės iš Australijos ir Singapūro, atsižvelgiant į laisvosios prekybos susitarimus. Be kita ko, įstatymas neturės įtakos užsieniečiams, kurie jau turi namus Naujojoje Zelandijoje.

Remiantis statistika, apie 3 proc. namų Naujoje Zelandijoje parduodami užsieniečiams, tačiau Kvinstauno regione tai sudaro 5 proc., o centriniame Oklande – iki 22 proc. 

Šalies vyriausybė neabejoja, kad užsieniečių ir užsienio investuotojų antplūdis į šalį prisideda prie būsto kainų augimo, o Naujosios Zelandijos gyventojai negali nusipirkti būsto už teisingą kainą. Per pastarąjį dešimtmetį namų kainos išaugo 50 proc. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.