Verslas

2018.08.12 19:22

Lietuvoje suvenyrų gamybai negalima naudoti popiežiaus Pranciškaus atvaizdo

Nuo popierinių vėliavėlių iki džemperių ir lietpalčių. Likus 40 dienų iki popiežiaus kelionės į Lietuvą, pontifikui skirtų suvenyrų ir įvairios atributikos sąrašas platus, o gamintojai jau pluša. Lietuvos pajūryje pakuojamos rankų darbo žvakės. Popiežiaus vizitui skirtos prekės pažymėtos specialiu logotipu, tačiau jos be pontifiko atvaizdo – naudoti jį komercijai Lietuvoje nėra leidimo.

Žvakių gamybos įmonė Klaipėdos rajone – kol kas vienintelė iš Lietuvos, ėmusi gaminti pontifiko atvykimui skirtą atributiką su specialia rugsėjo 22–23 dienoms skirta simbolika. Kiti suvenyrai atvažiuos iš kitų Europos Sąjungos (ES) šalių gamintojų. Nuo popierinių vėliavėlių, rašiklių, ženkliukų, magnetukų ar atšvaitų iki džemperių ir net lietpalčių.

Atributika esą atrinkta taip, kad tikinčiųjų bendruomenei kurtų šventės ir bendrystės atmosferą, kad žmonės galėtų ją įpirkti ir pasipuošti.

Visur, kur tik vyksta popiežius, tai  įvykis ir verslininkams. Pardavėjai siūlo marškinėlių, kepuraičių, kitokių prekių su pontifiko atvaizdu arba Šventojo Sosto simboliais, tačiau Lietuvoje naudoti Pranciškaus atvaizdą viskam, kas skirta komercijai, nėra Vatikano leidimo. Popiežiaus veidą galima matyti tik nuo knygų viršelių. Šių leidyba, beje, itin suaktyvėjusi.

Specialiu popiežiaus atvykimo logotipu pažymėtos prekės maždaug 130 parduotuvių ir internetinėje prekyboje planuojama, kad pasirodys nuo rugsėjo.

Plačiau apie tai – Irmos Jankauskaitės ir Marijos Gabrienės reportaže.