Verslas

2018.08.12 18:37

R. T. Erdoganas: D. Trumpas pradėjo ekonominį karą prieš Turkiją

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas  nurodė Jungtinėms Valstijoms, kad Ankara gali pasirinkti kitus sąjungininkus, jei santykiai toliau prastės.

„Neteisinga Turkiją klupdyti ant kelių grasinimais dėl pastoriaus. Dar kartą kreipiuosi į Ameriką: gėda, gėda! Renkatės pastorių, o ne savo strateginį NATO partnerį. Jeigu jie turi dolerį, mes turime Alachą“, – sako Turkijos prezidentas.

Kai lira vien per penktadienį nuvertėjo 14 proc., R. T. Erdoganas kaltina JAV prezidentą Donaldą Trumpą dėl ekonominio karo prieš savo šalį.

Nauji Amerikos muitai tik pablogino ir šiaip sparčiai prastėjančią padėtį, kai Turkijos prezidentas sugriovė centrinio banko nepriklausomybę ir paskyrė jo vadovu žentą, neturintį deramos patirties.

2018 metais lira jau neteko daugiau kaip 40 proc. savo vertės. Santykius su Amerika pablogino sprendimas neišlaisvinti dvejus metus kalinamo amerikiečio pastoriaus. Jungtinėse Valstijose manoma, kad Ankara taip siekia turėti svertą ir spausti Vašingtoną išduoti Amerikoje radusį prieglobstį dvasininką, kurį R.T. Erdoganas kaltina rengus užpernykštį perversmą.

NATO sąjungininkų santykiai pašlijo ir dėl Amerikos paramos kurdų kovotojams Sirijoje, ir dėl Turkijos planų pirkti rusišką oro gynybos sistemą.