Verslas

2018.08.11 19:05

Turkijos prezidentas palūkanų normas pavadino „išnaudojimo priemone“

BNS2018.08.11 19:05

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas šeštadienį pareiškė, kad palūkanų normos yra „išnaudojimo priemonė“ ir turėtų būti laikomos kuo žemesniuose lygiuose.

„Palūkanų normos turėtų būti laikomos minimaliuose lygiuose, nes tai yra išnaudojimo priemonė, dėl kurios skurdžiai gyvenantys  žmonės dar labiau nuskursta, o turtingieji dar praturtėja“, – pareiškė jis, sakydamas kalbą Juodosios jūros Rizės mieste Turkijos šiaurės rytuose.

Nominaliai nepriklausomas Turkijos centrinis bankas jau kelias savaites nepasiduoda spaudimui dėl didelės infliacijos ir valiutos kurso kritimo padidinti palūkanų normas.

JAV prezidentui Donaldui Trumpui penktadienį paskelbus, kad Turkijai nustatyti plieno ir aliuminio importo muitai buvo dukart padidinti, Turkijos nacionalinės valiutos kursas JAV dolerio atžvilgiu per dieną krito 16 procentų.

„Tie, kurie dėl mažaverčių sumų meta iššūkį tokiai šaliai kaip Turkija, už tai sumokės ir mūsų regione, ir savo politikoje“, – pareiškė Turkijos valstybės vadovas.

„Mes niekada nepripažinsime šio režimo, kuris paskelbė ekonominį karą visam pasauliui ir kuris, grasindamas sankcijomis, paėmė įkaitais valstybes“, – pažymėjo Turkijos prezidentas, turėdamas omenyje JAV administraciją.

Pasak R. T. Erdogano, aukšti užsienio valiutų keitimo kursai yra viena iš priemonių, kurios naudojamos sąmoksluose prieš Turkiją.

„Mes labai gerai žinome, kad problema yra ne JAV doleris, ne euras ir ne auksas. Tai yra prieš mūsų šalį pradėto ekonominio karo kulkos, sviediniai ir raketos“, – pareiškė Turkijos valstybės vadovas ir pridūrė, kad jo vyriausybė ėmėsi atsakomųjų priemonių ir toliau tai darys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.