Verslas

2015.09.08 13:45

Baltarusija priekaištauja Lietuvai dėl pozicijos elektrinės projekto atžvilgiu

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija išsikvietė Lietuvos ambasadorių Minske Evaldą Ignatavičių, kuriam priekaištavo, dėl Lietuvos pozicijos būsimos Astravo atominės elektrinės projekto atžvilgiu.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija išsikvietė Lietuvos ambasadorių Minske Evaldą Ignatavičių, kuriam priekaištavo, dėl Lietuvos pozicijos būsimos Astravo atominės elektrinės projekto atžvilgiu.

Elektrinė turėtų iškilti už keliasdešimt kilometrų nuo Vilniaus. Esą Lietuva vilkina surengti diskusijas dėl poveikio aplinkai vertinimo.

Lietuvos ambasadorius iškviestas po to, kai šią savaitę Baltarusijos ambasadoriui Vilniuje Užsienio reikalų ministerija įteikė notą. Baltarusija anksčiau skelbė, kad rugpjūtį Astrave rengs susitikimą su Lietuvos visuomene bei specialistais dėl elektrinės projekto poveikio aplinkai vertinimo.

Lietuva sako, kad toks sprendimas neatitinka tarptautinių nuostatų ir riboja mūsų piliečių dalyvavimą svarstyme. Baltarusija teigia veikianti pagal konvenciją, o esą Lietuva, ignoruodama Minsko pasiūlymus, pažeidžia geros kaimynystės dvasią.

Pasak Lietuvos aplinkos ministro Valentino Mazuronio, skubindama procesą, kaimynė nori reabilituotis prieš sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad ji nesilaiko ESPO konvencijos.

„Yra priekaištaujama dėl tariamo šio proceso vilkinimo iš Lietuvos pusės dėl nepakankamo žinybų bendradarbiavimo. Aš išsakiau mūsų poziciją dėl šių veiksmų nuoseklumo, eiliškumo, kad neturint išsamių atsakymų dėl mūsų pateiktų klausimų, nėra pagrindo tolesniems veiksmams, ekspertų konsultacijoms ir visuomenės nuomonės klausimams, kadangi visuomenė paprasčiausiai neturi pakankamai informacijos“, – tvirtina Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Evaldas Ignatavičius.

„Baltarusijos pusė ir pati karštligiškai skuba, ir mūsų valstybę karštligiškai skubina. Bet tai yra mūsų gyventojų, Vilniaus ir viso to Lietuvos pakraščio gyventojų saugumo sąskaita. Baltarusijos pusė, šiuo metu nedavusi mums atsakymų į šiuos klausimus, nori tarsi pereidama svarbų etapą pristatinėti tą visuomenei, ekspertams, kurie neturi galutinių atsakymų. Tai yra ir pačios konvencijos pažeidimas, ir bandymas „joti“ ant mūsų saugumo mažinimo“, – sako aplinkos ministras V. Mazuronis.