Verslas

2018.08.11 00:39

Turkijos liros krizė: R. T. Erdoganas ragina turkus parduoti užsienio valiutą

ELTA, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.11 00:39

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį paragino turkus paremti sunkumų turinčią lirą, keičiant į ją užsienio valiutą, nes Turkija susiduria su „ekonominiu karu“.

„Jeigu jūs po pagalve turite dolerių, eurų ar aukso, eikite į bankus ir keiskite juos į Turkijos liras. Tai – nacionalinė kova“, – kalbėjo R. T. Erdoganas per nacionalinę televiziją. 

„Tai bus atsakas tiems, kurie paskelbė ekonominį karą“, – pridūrė Turkijos prezidentas. Remiantis juo, Turkija nebijo grėsmių ir turi ekonominio bendradarbiavimo „alternatyvų“ Irane, Rusijoje, Kinijoje ir kai kuriose Europos Sąjungos šalyse.

Turkijos lira dėl Ankaros kivirčo su Vašingtonu ir vyriausybės finansų politikos per parą neteko beveik penktadalio vertės dolerio atžvilgiu, o konfliktas su Amerika dar įsiplieskė – prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė, kad padvigubino plieno ir aliumino tarifus Turkijai, pabrėžė, kad santykiai nėra „labai geri“.

Imta spėlioti, kaip turkų liros kritimas gali paveikti Europos bankus ir pasaulio finansų rinką. Tuo metu Turkijos prezidentas R. T. Erdoganas ramina – jo šalis laimės ekonominį karą.

Prezidentas ramina - nesijaudinkite, doleris neprivers išsukti iš kelio, esą kitų ekonominio bendradarbiavimo alternatyvų – Iranas, Kinija, Rusija, kai kurios Europos šalys.  

Plačiau apie tai – Margaritos Alper ir Jolantos Paškevičiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.