Verslas

2018.08.10 11:23

Lietuvos bankas: keturios bendrovės netinkamai skaičiavo vartojimo kreditų palūkanas

LRT.lt2018.08.10 11:23

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė, kad keturios bendrovės vartojimo kredito sutartyse nustatytas palūkanas skaičiavo netinkamai – vartojimo kredito sutartyse nustatytas palūkanas skaičiavo ne tik nuo vartotojams išmokėtos bendros vartojimo kredito sumos, bet ir nuo finansuoto sutarties sudarymo mokesčio.

Pasak Lietuvos banko, visos jos pripažino šiuos teisės aktų nuostatų neatitinkančius savo veiksmus, juos nutraukė ir ėmėsi arba ketina imtis veiksmų vartojimo kredito gavėjams padarytai žalai atlyginti.

„Atlikdami rinkos priežiūrą fiksavome kai kurių bankų ir dalies vartojimo kreditus teikiančių bendrovių praktiką sutartomis palūkanomis apmokestinti ne tik pagal vartojimo kredito sutartį išmokėtą vartojimo kredito sumą, bet ir tam tikrus su vartojimo kredito sutartimi susijusius mokesčius. Dėl tokių finansų rinkos dalyvių veiksmų buvo gauta ir vartotojų skundų. Ėmėmės priemonių tą neleistiną praktiką sustabdyti ir paskatinome įmones žalą klientams atlyginti“, – Lietuvos banko pranešime sako Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis.

Pasak jo, vartotojams, manantiems, kad jų sudarytose vartojimo kredito sutartyse vartojimo kredito palūkanų norma buvo taikoma netinkamai (pvz., vartojimo kredito palūkanos skaičiuotos ne tik nuo išmokėtos bendros vartojimo kredito sumos, bet ir nuo su sutartimi susijusių mokesčių), rekomenduotina su prašymu grąžinti permokėtas palūkanas pirmiausia raštu kreiptis į vartojimo kreditą suteikusią bendrovę, o prireikus – į Lietuvos banką.

2017–2018 m. už nustatytus Vartojimo kredito įstatymo, įskaitant įstatymo 2 straipsnio 20 dalį, pažeidimus vienai įmonei buvo skirta bauda, o dviem bendrovėms – įspėjimas ir įspėjimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.