Naujienų srautas

Verslas2018.08.10 12:13

Dėl naujo streiko „Ryanair“ atšaukia 400 skrydžių

Skrydžių bendrovės „Ryanair“ pilotai rengia dar vieną streiką. Šį kartą prie jo prisijungia Nyderlandų ir Vokietijos pilotai. Europoje atšaukiama mažiausiai 400 skrydžių.

Daugiausia streikuojančiųjų – Vokietijoje. Vienos profesinės sąjungos teigimu, darbe šį penktadienį nepasirodys beveik 500 vokiečių pilotų, tai paveiks  šimtus skrydžių, vienas jų – iš Vilniaus į Berlyną.

Dėl penktadienį vykstančio Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ pilotų streiko Belgijoje gali būti atšaukta per 100 skrydžių, teigia Belgijos žiniasklaidos grupės „Tests-Achats“ ekspertai. Anot šios grupės, kuri koordinuoja keleivių, norinčių gauti kompensacijas iš oro linijų, veiksmus, šis pilotų streikas sujauks apie 15 tūkst. keleivių planus.

Belgijoje dėl streiko labiausiai nukentės Šarlerua oro uostas, esantis per 80 km nuo Briuselio, pietinėje šalies dalyje, iš kurio atliekama dauguma šios aviacijos bendrovės skrydžių. Briuselio tarptautiniame Zaventemo oro uoste bus atšaukta tik apie 25 skrydžius.

Situaciją apsunkina tai, kad „Ryanair“ pilotai streikuoja ir kaimyninėse valstybėse – Nyderlanduose ir Vokietijoje, taip pat Airijoje bei Švedijoje.

Su nepatogumais susidurs apie 50 tūkst. keleivių, jie turėjo būti įspėti. Žmonėms siūlomos kompensacijos bei alternatyvūs maršrutai.

Airijos bendrovė „Ryanair“ atsiprašo, bet  dėl  situacijos kaltina profsąjungas: esą streikas nebūtinas, o susitarti galima ir derybomis. Įmonės darbuotojai  jau seniai skundžiasi mažais atlyginimais. Neva palyginus su kitomis pigių skrydžių bendrovėmis „Ryanair“ darbo sąlygos vienos prasčiausių.

Įmonė su streikais susidūrė ir praėjusį mėnesį,  jos darbuotojai protestavo Airijoje, Belgijoje, Italijoje, Portugalijoje bei Ispanijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi