Verslas

2018.08.08 16:12

„Ryanair“ atšauks 250 skrydžių dėl Vokietijos pilotų streiko

ELTA2018.08.08 16:12

„Ryanair“ pranešė penktadienį atšauksianti 250 skrydžių į ir iš Vokietijos po to, kai Vokietijos pilotai paskelbė prisijungiantys prie streikų bangos Europoje prieš šią bendrovę, tęsiantis ginčui dėl darbo sąlygų ir užmokesčio. 

Pigių skrydžių bendrovė jau atšaukė 146 iš 2 400 numatytų skrydžių Europoje dėl penktadienį planuojamo Airijos, Belgijos ir Švedijos pilotų streiko. 

Kalbėdamas spaudos konferencijoje Frankfurte, „Ryanair“ vyriausiasis rinkodaros specialistas Kenny Jacobsas sakė, kad bendrovė apgailestauja dėl „nereikalingų streikų“.

Dėl streiko penktadienį į Švediją ir iš jos bus atšaukti 22 skrydžiai, trečiadienį skelbė Švedijos radijas.

Keleiviams bus grąžinti pinigai už įsigytus bilietus arba jie galės užsisakyti bilietus kitu laiku.

Švedijos pilotų profsąjunga „Svensk Pilotforening“ (SPF) jau anksčiau skelbė, kad jos nariai ketina streikuoti rugpjūčio 10 dieną. Anot profsąjungos, „Ryanair“ vadovybė nuolat atsisako susitikti ir derėtis su SPF atstovais dėl kolektyvinės sutarties.

Tai bus jau penktas vienos dienos „Ryanair“ pilotų streikas per gana trumpą laiką – keturios panašaus pobūdžio akcijos buvo surengtos Airijoje.

„Šiuo metu jokių derybų tarp asociacijos ir „Ryanair“ nevyksta“, – sakė profsąjungos vadovas Martinas Lindgrenas. Anot profsąjungos, „Ryanair“ vadovybė nuolat atsisako susitikti ir derėtis su SPF atstovais. SPF teigimu, tarptautiniame Skavstos oro uoste, esančiame 100 km į pietvakarius nuo Stokholmo, streikuos apie 40 pilotų.

„Ryanair“, kuri skraido į 37 šalis ir pernai perskraidino 130 mln. keleivių, gruodį, siekdama išvengti streikų per Kalėdų laikotarpį, pirmą kartą pripažino pilotų profsąjungas. Bet nuo tada su kai kuriomis iš jų jai niekaip nepavyksta susitarti.

Liepos pabaigoje „Ryanair“ pilotų streikai paveikė 600 skrydžių Belgijoje, Airijoje, Italijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje. Oro linijų teigimu, 100 000 dėl streikų nukentėjusių keleivių teko arba rinktis alternatyvius skrydžius, arba kreiptis dėl išlaidų grąžinimo.

Kalbėdamas spaudos konferencijoje Frankfurte, „Ryanair“ vyriausiasis rinkodaros specialistas Kenny'is Jacobsas sakė, kad bendrovė apgailestauja dėl „nereikalingų streikų“.