Naujienų srautas

Verslas2018.08.08 09:52

F. Mogherini gina ES prekybą su Iranu

Per apsilankymą Naujojoje Zelandijoje Europos Sąjungos užsienio politikos koordinatorė pabrėžė, kad Irano režimas laikosi duotų įsipareigojimų dėl branduolinės programos ribojimo ir tai nuolat patvirtina inspekcijos.

Savo ruožtu Europa, kaip ir kitos šį susitarimą remiančios šalys, yra įsipareigojusios užtikrinti laisvą prekybą su Iranu, taip pat ir jo nafta.

Bet Jungtinės Valstijos, nutraukusios sutartį, vėl įvedė sankcijas ir, panašu, nebijo, kad Europa, Kinija, Indija ir kitos šalys sugebės jas apeiti.

Prieš vykdama į Australiją Naujoje Zelandijoje F. Mogherini priminė, kad Europos Sąjunga pakoregavo specialų blokuojantį įstatymą, kuris, jos manymu, leis apginti su Iranu bendradarbiaujančias kompanijas nuo Jungtinių Valstijų sankcijų.

„Šis įstatymas, kurį turi Europos Sąjunga, skirtas apsaugoti europietiškus verslus nuo antrinių sankcijų pasekmių. Sankcijų, kurias Jungtinės Valstijos taiko už savo teritorijos ribų. Mes tikime, kad europiečiai turėtų patys spręsti, su kuo jiems prekiauti, ir tai daro. Tai yra, sakyčiau, prekybos suverenumo gynimo reikalas“, – teigė ES Europos užsienio politikos vadovė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi