Verslas

2018.08.06 16:50

Energiją taupantys namai iš putplasčio: vienas blokas tesveria kilogramą

Lenkijos bendrovė naudoja lengvo putplasčio blokus, pripildytus betono, energiją taupantiems namams statyti. Tokie namai tinka ir šalto Sibiro platumose, ir dykumose, kur oro temperatūra šokteli iki 50 laipsnių. 

Vienas blokas sveria vos kilogramą, juos galima lengvai sujungti įvairiomis konfigūracijomis kaip „Lego“ kaladėles. Keturių darbininkų komandai tereikia penkių dienų, kad sudėliotų paprasto namo pamatus ir sienas. Po to tuščios erdvės užpildomos betonu. Įmonės vadovas tvirtina, kad tokį namą ne tik lengva surinkti, jis taupo energiją ir kai šalta, ir kai karšta.

„Efektyvaus energijos taupymo paslaptis – dvigubas terminės izoliacijos sluoksnis,  jis yra pagamintas iš kiečiausio pasaulyje polistireno su daugybe specialių parametrų, padidinta izoliacija, padidintu atsparumu ugniai“, – pasakojo bendrovės „Izodom 2000“ viceprezidentas Jakubas Wojcikas.

Pasak bendrovės vadovo, per šalčius tokie namai taupo šilumą, o per karščius neleidžia šilumai patekti į vidų, nereikia kondicionierių.

„Iš tokių tuščių elementų kurdami vadinamąjį klojinį galime vienu metu formuoti sienas, duris, langus, vidines ir išorines sienas“, – vardija J. Wojcikas. 

Bendrovė teigia, kad pagal jos metodą visame pasaulyje jau pastatyta 19 tūkst. namų.

Išsamiau – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.