Verslas

2018.08.03 10:43

„Ryanair“ pilotai Airijoje rengia naują streiką

Pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ pilotai Airijoje penktadienį rengia jau ketvirtą streiką ir dabar piktinasi dar ir bendrovės atsaku į ankstesnius streikus.

Gruodį „Ryanair“ nenoromis turėjo pripažinti darbuotojų profsąjungas, bet nesutaria dėl kolektyvinių sutarčių. Profsąjungos siekia vienodų sąlygų etatiniams ir pagal sutartis dirbantiems pilotams ir kiekvienoje šalyje taikyti jos, o ne Airijos įstatymus dėl socialinio draudimo. Streikas Airijoje turėtų sutrikdyti tik apie 20 reisų iš 300. Bet po savaitės, per vasaros piką, streikuos ir pilotai Švedijoje, Belgijoje, galbūt – ir Vokietijoje bei Nyderlanduose.

Bendrovė trečiadienį pagrasino atleisti šimtą iš 350 Airijos pilotų ir 200 palydovų arba perkelti darbo vietas į Lenkiją, kur rinka auga.

Airijos pilotų profsąjunga sako, kad svarstytų trečiosios šalies tarpininkavimą. Antrosios pagal dydį Europos skrydžių bendrovės akcijos ketvirtadienį nusmuko žemiausiai per pusantrų metų. Tačiau jos vadovas sako, kad laikas priprasti, jog „Ryanair“ – ne valstybinės oro linijos, nusileidžiančios streikuotojams.